Co oferujemy?

Dynamika zmian na rynku technologicznym, a także rosnące potrzeby organizacji sprawiają, że oprogramowanie ciągle się zmienia. Aby zyskać nad tym kontrolę, potrzebujesz strategii zarządzania konfiguracją, która obejmie zasady i techniki identyfikacji, dokumentowania, śledzenia, oceny i autoryzowania zmian i zasobów. Zarządzanie konfiguracją ma zapewnić efektywność, bezpieczeństwo, a także zgodność elementu systemów z wymaganiami, projektem i informacjami operacyjnymi.

Wesprzemy Cię we wdrożeniu procedur utrzymania projektów informatycznych. W ramach opracowania procesu zarządzania konfiguracją otrzymasz od nas dokumentację uwzględniającą opis ról i interfejsów, zasady budowy bazy konfiguracji CMDB, wskaźniki i wytyczne niezbędne do tworzenia interfejsów, a przede wszystkim politykę zarządzania konfiguracją.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy zarządzania usługami IT.

Jak działamy?

Analiza rozwiązań i potrzeb

1. Analiza rozwiązań i potrzeb

Na konfigurację projektu i jego produktów składają się różne elementy, dlatego na początek poprosimy Cię o wszelkie materiały, dokumenty, specyfikacje, licencje i instrukcje na temat zarządzania projektem i infrastrukturą. Dodatkowo przeprowadzimy wywiady z kluczowymi pracownikami. Na podstawie wyników analizy przystąpimy do opracowania niezbędnej dokumentacji z zakresu procesu zarządzania konfiguracją, w której znajdą się też zasady weryfikacji i audytu konfiguracji

Przygotowanie dokumentacji

2. Przygotowanie dokumentacji

W ramach usługi otrzymasz od nas dokumentację z opisem ról i uprawnień, a także politykę zarządzania konfiguracją, opisującą zasady m.in. identyfikowania, kontrolowania i utrzymywania, elementów konfiguracji oraz tworzenia struktury bazy konfiguracji CMDB. Znajdzie się tam też opis interfejsów, a także wskaźniki KPI dla procesu wykorzystywane w okresowej ocenie procesu. Dzięki CMP (Configuration Management Plan) zyskasz kontrolę nad procesem zarządzania konfiguracją, zarówno pod kątem tego, kto może wprowadzać zmiany do projektu, a także narzędzi i skryptów ułatwiających pracę członkom zespołu.

Raport z rekomendacjami

3. Raport z rekomendacjami

Wraz z dokumentacją przekażemy Ci nasze wnioski i rekomendacje co do dalszego doskonalenia systemów i sprawniejszego zarządzania konfiguracją (zasobami). Znajdą się w nim m.in. wytyczne do tworzenia interfejsów z pozostałymi procesami systemu zarządzania usługami IT. Co ważne, całość dokumentacji będzie przygotowana w przejrzysty sposób i napisana przyjaznym językiem. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Szkolenie dla pracowników

4. Szkolenie dla pracowników

Przeprowadzimy szkolenie z zakresu procesu zarządzania konfiguracją. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Będzie to też doskonała okazja, aby wyjaśnić niejasności, a także przybliżyć strategię zarządzania zasobami. Pomyślny projekt opiera się na wiarygodnych i aktualnych informacjach, dlatego nacisk kładziemy na rozmowę i przyjazną atmosferę. Zależy nam, aby kwestie związane z zarządzaniem IT były zrozumiałe i jasne, aby Twój zespół zyskał odpowiednie siły i środki do sprawnego zarządzania zasobami.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz

Co jeszcze oferujemy?

Pomożemy wdrożyć w Twojej organizacji zarządzanie usługami IT lub jego poszczególne elementy. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z zarządzaniem usługami IT.

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie

Bogate doświadczenie w opracowywaniu procesu zarządzania konfiguracją nasz zespół zdobywał na przestrzeni wielu lat w realizacji projektów w różnych branżach i wielkości organizacji.
Usługi szyte na miarę

Usługi szyte na miarę

Wdrożymy kompleksowe zarządzanie usługami IT lub jego elementy uwzględniając oczekiwania i potrzeby Twojej organizacji.
Dogodne warunki

Dogodne warunki

Wycena i harmonogram realizacji zadań dotyczących opracowania procesu zarządzania konfiguracją dostosujemy do Twoich możliwości budżetowych.
Działamy jak równy z równym!

Działamy jak równy z równym!

Doskonale rozumiemy cele i wyzwania polskich organizacji w obszarze zarządzania usługami IT. Sami jesteśmy w 100% polską organizacją.

Jak pomogliśmy klientom?

Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj, z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.

Zaufali nam

Opracowanie procesu zarządzania konfiguracją z naszego punktu widzenia