Warsztaty Strefy ERM

Jak zbudować i zautomatyzować system zarządzania ryzykiem?

Partnerzy Strefy ERM

O warsztatach Strefy ERM

Przygotowaliśmy kompleksowy program warsztatów, w czasie których poznasz najlepsze praktyki stosowane przez liderów w Parkach Narodowych w obszarze zarządzania ryzykiem. W czasie spotkań szkoleniowych poznasz od podszewki wszystkie reguły, jakimi rządzi się proces zarządzania ryzykiem.

Poruszymy wszystkie istotne z punktu widzenia Risk Managera zagadnienia, takie jak – zasady określenia celów i mierników ich realizacji oraz sposobów ich monitorowania. Zaprezentujemy gotowe rozwiązania w zakresie analizy ryzyka i rodzaju podejmowanych działań w celu zmniejszenia ryzyka niezrealizowania zadań. Przedstawimy wypracowane na zintegrowanej bazie ryzyka referencyjne oddające specyfikę funkcjonowania parku.

Scenariusz szkoleń tworzony jest na podstawie realnych sytuacji i zdarzeń występujących w procesie zarządzania ryzykiem, oraz realnych potrzeb szkolonych osób. Przed rozpoczęciem szkolenia trenerzy ustalą informacje dotyczące specyfiki organizacji, a co za tym idzie – potrzeb uczestników.

Kiedy i gdzie?

Data 05.11.2021

Data 05.11.2021

Jedyna edycja warsztatów w tym roku.

10.00-12.00

10.00-12.00

2H interaktywnych praktycznych warsztatów.

Online

Online

“Na żywo” z możliwością zadawania pytań i wymiany doświadczeń.

Koszt

Koszt

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Poznaj naszych trenerów

Jacek Knopik
Ekspert i praktyk zarządzania ryzykiem. Lubi wyzwania i umiejętnie łączy świat IT z wymaganiami prawnymi i normatywnymi. Posiada bogate doświadczenie. Realizował i kierował wieloma projektami w dziedzinach zarządzania ryzykiem, ciągłością działania, bezpieczeństwem informacji oraz cyberbezpieczeństwem. Wdraża i wspiera rozwój narzędzia do zarządzania ryzykiem e-risk. Dodatkowo dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie pasjonat i trener wioślarstwa.
Tomasz Borkowski
Key Account Manager
Key Account Manager, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, z wykształcenia ekonomista ze specjalizacją w obszarze ekonomii menadżerskiej. Posiada certyfikat Risk Manager ISO 31000. Z branżą IT jest związany od ponad 5 lat. W swojej codziennej pracy pomaga klientom z różnych gałęzi w poprawie bezpieczeństwa IT, a także automatyzacji procesów zarządzania ryzykiem. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji, w których brał również udział jako prelegent. Koordynuje projekty zarówno w organizacjach z branży biznesu jak i administracji publicznej. Często bierze udział w spotkaniach dla kadr kierowniczych w trakcie których prezentuje funkcjonalności systemów informatycznych oraz doradza w zakresie projektów konsultingowych. Od ponad 4 lat pracuje w PBSG jako Key Account Manager rozwijając swoją wiedzę oraz stale wspierając swoich klientów. Prywatnie lubi spędzać czas grając w siatkówkę plażową oraz jeżdżąc rowerze, pasjonat historii z szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał lata temu z wielkopolskich mazur słynących z pięknej przyrody – Zbąszynia.
Maciej Klichowski
Absolwent kierunku Zarządzanie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją handel i marketing. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem w pracy jako sales manager. Ze sprzedażą związany od zawsze. W PBSG pracuje jako account manager, gdzie dalej rozwija swoje umiejętności handlowe. Nerd i sportowiec w jednej osobie. Od najmłodszych lat związany z konińskim klubem sportowym. Prywatnie aktywność sportowa i rozwój osobisty to to co go pochłania. Obecnie mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał po opuszczeniu rodzinnego miasta – Konina.

PROGRAM WARSZTATÓW

  • Co znaczy zarządzać ryzykiem w firmie, czyli co to jest ryzyko operacyjne i jak wpływa na funkcjonowanie Parku Narodowego, źródła ryzyka operacyjnego.
  • Model zarządzania ryzykiem w kontekście zewnętrznym i zewnętrznym czyli identyfikowanie źródeł ryzyka i ich charakteru, określanie apetytu na ryzyko i związane z nim możliwe podejścia do ekspozycji na ryzyko.
  • Organizacja procesu zarządzania ryzykiem w Parkach Narodowych – podział odpowiedzialności i rola funkcji kontrolnych.
  • Dokumentacja procesu zarządzania ryzykiem: polityka i strategia zarządzania ryzykiem.
  • Automatyzacja procesu zarządzania ryzykiem.
  • System raportowania jako system wczesnego ostrzegania.
  • Prezentacja systemu zarządzania ryzykiem. Case Study.

JAK ZAPEWNIĆ SOBIE UDZIAŁ?

W pierwszym kroku wypełnij formularz rejestracyjny, aby zgłosić chęć udziału w warsztatach. Odbierz wiadomość e-mail z linkiem do wirtualnego spotkania. Zaloguj się do spotkania online. Udział jest całkowicie bezpłatny.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Nie zwlekaj – liczba miejsc jest ograniczona.

Zainteresowaliśmy Cię? Czas na Twój ruch!

Weź udział w drugim z cyklu warsztatów

Liczba miejsc jest ograniczona – zapewnij sobie udział już teraz. Sprawdź program i termin spotkania.