Co oferujemy?

Celem kontroli zarządczej jest zapewnienie bezpieczeństwa i efektywności działania organizacji. Skuteczna kontrola to nie tylko kwestia spełnienia norm czy przepisów prawa – to często kwestia utrzymania pozytywnego wizerunku, ponieważ każda organizacja narażona jest na rozmaite ryzyka, w tym korupcyjne. Dlatego też skorzystaj z usługi kompleksowego wdrożenia kontroli zarządczej, dzięki której zyskasz pewność, że trzymasz rękę na pulsie, a podejmowane działania są zgodne z prawem, skuteczne, oszczędne i terminowe.

Przeprowadzimy analizę rozwiązań w zakresie ryzyk i kontroli. Opracujemy rekomendacje i wnioski, które następnie wdrożymy w Twojej organizacji w postaci wydajnego systemu kontroli zarządczej w oprogramowaniu erisk.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy kontroli zarządczej.

Jak działamy?

Analiza rozwiązań i potrzeb

1. Analiza rozwiązań i potrzeb

W pierwszym kroku przeanalizujemy rozwiązania stosowane w zakresie kontroli zarządczej oraz przeprowadzimy specyfikacja potrzeb. Opracujemy koncepcję systemu kontroli zarządczej, uwzględniając dostarczoną przez Ciebie dokumentację, taką jak regulaminy, procedury i metodykę zarządzania ryzykiem. Przyjrzymy się zwłaszcza strukturze uprawnień i odpowiedzialności, planowaniu i sprawozdawczości z realizacji celów organizacji, a także procedurom samooceny kontroli zarządczej. Wykonamy analizę istniejących w organizacji rozwiązań w zakresie przeciwdziałania korupcji w odniesieniu do normy ISO 37001:2017.

Szkolenie dla zespołu wdrożeniowego (opcjonalnie)

2. Szkolenie dla zespołu wdrożeniowego (opcjonalnie)

Możemy przeprowadzić szkolenie dla Twoich pracowników z wymagań w zakresie systemu kontroli zarządczej, a także z obsługi oprogramowania erisk – narzędzia, które kompleksowo obsługuje i automatyzuje proces zarządzania ryzykiem w organizacjach.

Wprowadzenie systemu kontroli zarządczej do erisk

3. Wprowadzenie systemu kontroli zarządczej do erisk

Zbudujemy model kontroli zarządczej w erisk oraz odpowiednio skonfigurujemy oprogramowanie, aby było jak najbardziej przydatne dla Ciebie i odzwierciedlało potrzeby Twojej organizacji. Zaprojektujemy formularze, w tym samooceny, uzupełnimy biblioteki, zdefiniujemy role i uprawnienia dla użytkowników oraz skonfigurujemy monity i e-raporty. Na koniec przeprowadzimy skrupulatnie testy oprogramowania na podstawie scenariuszów testowych stworzonych wraz z Tobą. Dzięki temu etapowi uzyskasz gotową i przetestowaną bazę oraz dokumentację zarządzania ryzykiem w oprogramowaniu erisk.

Szkolenie dla użytkowników systemu (opcjonalnie)

4. Szkolenie dla użytkowników systemu (opcjonalnie)

Możemy przeprowadzić szkolenia dla wyznaczonych pracowników, zarówno z wymagań w zakresie systemu kontroli zarządczej dla dyrektorów czy koordynatorów, jak i dla pracowników z obsługi oprogramowania erisk, w tym dla administratorów. Przygotujemy instrukcję (w formie dokumentu lub filmu). Stawiamy na prostą komunikację, zatem zapewniamy, że przekazana instrukcja będzie pozbawiona zbędnych szczegółów i terminologii, aby Twoi pracownicy wiedzieli, jak efektywnie korzystać z narzędzia i wykorzystać go w praktyce.

Wdrożenie systemu kontroli zarządczej

5. Wdrożenie systemu kontroli zarządczej

Przeprowadzimy warsztaty, aby zdefiniować cele, zadania i mierniki identyfikacji, analizy i oceny ryzyka oraz mechanizmów kontroli. Następnie opracujemy rejestr ryzyka oraz plan postępowania dla wszystkich celów i zadań, również dla ryzyk nieakceptowalnych, a także wyniki oceny ryzyka w oprogramowaniu erisk. Na tym etapie nasze zadanie się nie kończy – wiemy, jak ważne jest codzienne wsparcie w zakresie kontroli zarządczej, dlatego oferujemy dodatkowe konsultacje, również w formie warsztatów.

Raport i prezentacja dla kierownictwa (opcjonalnie)

4. Raport i prezentacja dla kierownictwa (opcjonalnie)

Wynikiem naszej pracy będzie kompleksowy raport z podsumowaniem, przygotowany w rzetelny, czytelny i przejrzysty sposób, z naciskiem na zrozumienie trudnych pojęć. Znajdą się w nim podsumowanie wdrożenia systemu kontroli zarządczej, wyniki oceny ryzyka oraz rekomendacje w zakresie dalszego rozwoju systemu. Dodatkowo możemy przeprowadzić prezentację dla kierownictwa – tutaj również zapewniamy przyjazną atmosferę oraz możliwość uzyskania dodatkowych informacji.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz

Co jeszcze oferujemy?

Pomożemy wdrożyć w Twojej organizacji pełny system kontroli zarządczej lub jego poszczególne elementy. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z systemem kontroli zarządczej.

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie

Bogate doświadczenie w kompleksowym wdrażaniu kontroli zarządczej nasz zespół zdobywał na przestrzeni wielu lat w realizacji projektów w różnych branżach i wielkości organizacji.
Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Przeprowadzając kompleksowe wdrożenie kontroli zarządczej uwzględniamy specyfikę Twojej organizacji i jej kontekst rynkowy.
Dogodne warunki

Dogodne warunki

Dostosowujemy zakres i harmonogram usług kontroli zarządczej do Twoich możliwości budżetowych.
Biznesowe podejście

Biznesowe podejście

Stawiamy na praktyczne podejście do kontroli zarządczej, które jest osadzone i dostosowane do polskich realiów.

Zaufali nam

Najważniejsze pytania o kompleksowe wdrożenie kontroli zarządczej