Co oferujemy?

Audyt rekomendacji D skierowany jest do instytucji finansowych i firm współpracujących z bankami. Jego celem jest sprawdzenie kilku obszarów, m.in. jakości i bezpieczeństwa danych, zgodności z ustawą o ochronie danych osobowych, bezpieczeństwa systemów IT, wymiany danych oraz polityki regularności audytów. Niezwykle ważne jest, aby wykonali go profesjonalni audytorzy zewnętrzni, którzy zapewnią poufność procesu oraz obiektywną ocenę wdrożenia rekomendacji D.

Oferujemy profesjonalny audyt rekomendacji D, uwzględniający analizę dokumentacji oraz przygotowanie raportu z rekomendacjami. Doradzimy Ci w zakresie zarządzania obszarami technologii informatycznych oraz bezpieczeństwa struktury teleinformatycznej.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Jak działamy?

Analiza dokumentacji

1. Analiza dokumentacji

Po wyznaczeniu zespołu audytującego i określeniu procedur audytu przystąpimy do analizy dostarczonej dokumentacji, w tym polityk, planów, zapisków z kontroli, instrukcji, licencji, specyfikacji i wyników analiz ryzyka. Sprawdzimy poziom zgodności przekazanych dokumentów z opracowanymi rekomendacjami KNF. Zadbamy o to, aby cały proces przebiegł sprawnie i pomyślnie, tak aby nie zakłócać bieżącej pracy Twojej organizacji.

Przygotowanie do audytu

2. Przygotowanie do audytu

Zidentyfikujemy komórki organizacyjne podlegające audytowi zgodnie z obszarami wyznaczonymi w rekomendacji D i opracujemy plan audytu. Stawiamy na otwartą komunikację i partnerstwo, dlatego podczas spotkań otwierających i zamykających audyt odpowiemy na wszelkie pytania i wytłumaczymy kwestie niejasne.

Wykonanie audytu

3. Wykonanie audytu

Przyjrzymy się aktualnej sytuacji, stosowanym zabezpieczeniom oraz wykonamy audyt z pomocą takich narzędzi jak np. analiza dokumentacji, ankiety i listy kontrolne, testy penetracyjne. Dokonamy analizy m.in. sposobów zapewnienia bezpieczeństwa przy wymianie informacji, standardów technicznych oraz protokołów komunikacyjnych i szyfrujących. Dodatkowo przeprowadzimy wywiady z pracownikami.

Opracowanie wyników

4. Opracowanie wyników

Otrzymasz od nas raport z audytu na zgodność z rekomendacją D. Wskażemy w nim obszary, w których ujawniono niezgodności, a także rozwiązania, które pozwolą Twojej organizacji osiągnąć zgodność z rekomendacją D. Chcemy, aby Twoja organizacja zyskała praktyczne wskazówki, dlatego też raport będzie przygotowany w przyjaznej formie, dodatkowo nasi konsultanci i audytorzy są do Twojej dyspozycji.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie

Bogate doświadczenie w audytach zgodności nasz zespół zdobywał na przestrzeni wielu lat w realizacji projektów w różnych branżach i wielkości organizacji.
Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Przeprowadzając audyt zgodności z rekomendacją D uwzględniamy specyfikę Twojej organizacji i jej kontekst rynkowy.
Dogodne warunki

Dogodne warunki

Dostosowujemy zakres i harmonogram usług bezpieczeństwa informacji do Twoich możliwości budżetowych.
Biznesowe podejście

Biznesowe podejście

Stawiamy na praktyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem informacji, które jest osadzone i dostosowane do polskich realiów.

Zaufali nam

Najważniejsze pytania o audyt zgodności z rekomendacją D