VOD - Nagranie z warsztatu Strefy ERM

Zmiany dla organizacji w kontekście dyrektywy NIS 2.

Chcesz obejrzeć nagranie z warsztatów?

W pierwszym kroku wypełnij formularz rejestracyjny, aby zgłosić chęć otrzymania dostępu do nagrania. Następnie zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i przyznamy dostęp. Odbierz wiadomość e-mail z linkiem do nagrania. Udział jest całkowicie bezpłatny.

PROGRAM WARSZTATÓW

  • Czym są dyrektywy NIS? – Dlaczego powstał tego typu zbiór dokumentów mający wpływ na poziom cyberbezpieczeństwa wielu organizacji?
  • Dlaczego NIS 2? – Co wpłynęło na fakt, że Unia Europejska zdecydowała się na aktualizację dotychczas obowiązującej dyrektywy. Które czynniki były kluczowe? 
  • Co nowego? – Jakie zajdą główne zmiany w odniesieniu do obecnie obowiązującej dyrektywy NIS? Czy będzie to duże wyzwanie dla organizacji? Jakie są główne wymagania organizacyjne w tym zakresie? 
  • Podejście holistyczne do zagadnienia cyber w organizacji. – Jakie organizacje powinny stosować podejście w odniesieniu do kwestii cyberbezpieczeństwa w kontekście Dyrektywy NIS 2 aby skutecznie podnieść poziom swojego bezpieczeństwa i spełniać założone wymagania? 
  • Kogo obejmie NIS 2? – Czy zostanie rozszerzony katalog podmiotów podlegających obowiązkom w zakresie cyberbezpieczeństwa? 
  • Jak się przygotować? – Czy organizacje powinny już teraz dokonywać jakiś zmian lub korekt, by móc w łatwy sposób zaimplementować nadchodzące nowości w tym obszarze? 
  • Główne wyzwania. – Na jakie trudności mogą szczególnie natrafić organizacje, które będą podnosiły poziom cyberbezpieczeństwa w kontekście wymagań dyrektywy NIS 2?

FORMULARZ REJESTRACYJNY

To wydarzenie już się odbyło. Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie wideo:

Partnerzy Strefy ERM

PROGRAM WARSZTATÓW

Przygotowaliśmy kompleksowy program warsztatów, w czasie których poznasz najlepsze praktyki stosowane przez liderów w obszarze zarządzania ryzykiem. W czasie spotkań warsztatowych poznasz od podszewki wszystkie reguły, jakimi rządzi się proces zarządzania ryzykiem. 

W trakcie kolejnych warsztatów w ramach Strefy ERM chcemy pochylić się nad zmianami, jakie czekają nas w kontekście nowej dyrektywy NIS 2. Jak wiemy rozwój cyfryzacji na terenie Unii Europejskiej jest na tyle gwałtowny, że środki zapewnione przez pierwszą dyrektywę NIS okazały się w ocenie ekspertów niewystarczające i nie obejmują wszystkich instytucji oraz organizacji. Dlatego w najbliższym czasie możemy spodziewać się zmian związanych z wprowadzeniem nowego dokumentu, które to obejma większą liczbę organizacji. Nowy dokument pozwoli na unifikację wymagań w obszarze cyberbezpieczeństwa na terenie całej Unii Europejskiej. W ramach zmian pojawią się nowe obowiązki związane cyberbezpieczeństwem oraz rozszerzony zostanie katalog podmiotów podlegających tych obowiązkom. W ramach naszego kolejnego spotkania chcemy pochylić się nad tym zagadnieniem skupiając się na wymaganiach organizacyjnych oraz podejściu holistycznym z perspektywy organizacji.

Poznaj naszych trenerów

Jacek Knopik
Ekspert i praktyk zarządzania ryzykiem. Lubi wyzwania i umiejętnie łączy świat IT z wymaganiami prawnymi i normatywnymi. Posiada bogate doświadczenie. Realizował i kierował wieloma projektami w dziedzinach zarządzania ryzykiem, ciągłością działania, bezpieczeństwem informacji oraz cyberbezpieczeństwem. Wdraża i wspiera rozwój narzędzia do zarządzania ryzykiem e-risk. Dodatkowo dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie pasjonat i trener wioślarstwa.
Izabela Selwestruk
Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studiów podyplomowych: Audytor systemów informatycznych na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Informatyka na Politechnice Białostockiej. Ekspert w dziedzinie: prowadzenia kontroli instytucjonalnej w administracji rządowej, bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w administracji rządowej (w tym również kierownicze) w obszarach prowadzenia postępowań kontrolnych, prowadzenia audytów BI oraz w zakresie organizacji szkoleń z zakresu metodyki prowadzenia kontroli, prowadzenia audytu czy analizy ryzyka. Uczestniczyła we wdrażaniu systemu zarządzania bezpieczeństwa informacji. Pracując w administracji dzięki swojej wytrwałej pracy otrzymała mianowanie na urzędnika służby cywilnej. Aktualnie pracuje w PBSG jako konsultant ds. SZBI, KSC oraz ciągłości działania. Obecnie swoje zainteresowania zawodowe skupia w obszarze bezpieczeństwa informacji, w tym cyberbezpieczeństwa. Prywatnie uwielbia jazdę motocyklem oraz udział w biegach ultra, w tym również górskich. Uczestniczyła w półmaratonach, maratonach, biegach 50km. Planuje start w biegach 100 i 150 km. Marzeniem jej jest wzięcie udziału w biegu UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc).
Tomasz Borkowski
Dyrektor Sprzedaży, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, z wykształcenia ekonomista ze specjalizacją w obszarze ekonomii menadżerskiej. Posiada certyfikat Risk Manager ISO 31000. Z branżą IT jest związany od ponad 5 lat. W swojej codziennej pracy pomaga klientom z różnych gałęzi w poprawie bezpieczeństwa IT, a także automatyzacji procesów zarządzania ryzykiem. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji, w których brał również udział jako prelegent. Koordynuje projekty zarówno w organizacjach z branży biznesu jak i administracji publicznej. Często bierze udział w spotkaniach dla kadr kierowniczych w trakcie których prezentuje funkcjonalności systemów informatycznych oraz doradza w zakresie projektów konsultingowych. Od 2016 roku pracował w PBSG jako Key Account Manager rozwijając swoją wiedzę oraz stale wspierając swoich klientów. Od 2023 roku już jako Dyrektor Sprzedaży rozwija własny zespół. Prywatnie lubi spędzać czas grając w siatkówkę plażową oraz jeżdżąc rowerze, pasjonat historii z szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał lata temu z wielkopolskich mazur słynących z pięknej przyrody – Zbąszynia.
Maciej Klichowski
Absolwent kierunku Zarządzanie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją handel i marketing. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem w pracy jako sales manager. Ze sprzedażą związany od zawsze. W PBSG pracuje jako account manager, gdzie dalej rozwija swoje umiejętności handlowe. Nerd i sportowiec w jednej osobie. Od najmłodszych lat związany z konińskim klubem sportowym. Prywatnie aktywność sportowa i rozwój osobisty to to co go pochłania. Obecnie mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał po opuszczeniu rodzinnego miasta – Konina.
Maciej Wiśniewski
Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, kierunku Corporate management na Politechnice Poznańskiej i doktoranckich studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat wspiera w organizacje w obszarze zarządczym, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa strategicznego i w obszarze systemów zarządzania. Realizował ponad kilkadziesiąt projektów dla organizacji sektora prywatnego i publicznego, z uwzględnieniem wdrożeń zaawansowanych systemów informatycznych wspierających procesy zarządcze. Obecnie swoje zainteresowania naukowe i zawodowe skupia w obszarze ryzyka operacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia odporności organizacji i cyberbezpieczeństwem.
Marcin Kowalczyk
Absolwent wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Certyfikowany ITIL Expert. W trakcie wieloletniej współpracy z firmą PBSG świadczył usługi doradcze, analityczne i szkoleniowe w zakresie wdrażania, doskonalenia i optymalizacji systemów zarządzania usługami IT w oparciu o najpopularniejsze międzynarodowe standardy. Ekspert w dziedzinie zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa informacji, ciągłości działania i zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa informacji. Pełni rolę kierownika projektu i konsultanta wiodącego w projektach budowy systemów zarządzania, testach penetracyjnych oraz projektach wdrożeniowych specjalistycznych narzędzi informatycznych wspierających procesy IT oraz bezpieczeństwo informacji. W swojej dotychczasowej karierze zrealizował z sukcesem ponad 300 projektów wdrożeniowych oraz przeprowadził ponad 100 szkoleń. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych tematyce zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa informacji i Governance.

Zainteresowaliśmy Cię? Czas na Twój ruch!

Obejrzyj nagranie z piątego z cyklu warsztatów

Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie. Sprawdź temat i program spotkania.