Wdrożenie narzędzi do optymalizacji procesów biznesowych w Jerónimo Martins

PBSG i Jerónimo Martins podpisały umowę na dostarczenie i wdrożenie narzędzi do modelowania i optymalizacji procesów biznesowych – Smart  Architect i Smart Portal

W ramach dostawy oprogramowania PBSG wdrożyła cały pakiet oprogramowania rodziny Smart w tym moduł do mapowania i optymalizacji procesów Smart Architect, moduł do planowania, realizacji i nadzoru w ramach audytów wewnętrznych – Smart Audyt, oraz moduł do dystrybucji oraz nadzoru nad dokumentacją procesów  – Smart Portal.

Zakresem wdrożenia objęte zostało cała firma Jerónimo Martins Polska. W ramach wdrożenia eksperci PBSG przeprowadzili szkolenia i warsztaty w zakresie modelowania procesów biznesowych z wykorzystaniem narzędzi Smart. Wynikiem prac będzie mapa procesów wraz rekomendacjami do optymalizacji.

Jerónimo Martins to Grupa o zasięgu międzynarodowym, prowadząca działalność dystrybucyjną oraz produkcyjną w branży spożywczej. Na terenie Portugalii Grupa JM jest liderem na rynku dystrybucji żywności pod następującymi markami:

  • Pingo Doce (wiodąca pozycja w sektorze supermarketów),
  • Recheio (pierwsze miejsce w sektorze cash&carry).

Jerónimo Martins jest jednocześnie największym w Portugalii producentem konsumpcyjnych dóbr szybkozbywalnych w ramach spółek joint venture z Unilever:

  • Fima / Bestfoods (produkty spożywcze),
  • Lever / Elida (kosmetyki i chemia gospodarcza),
  • Iglo / Olá (lody i mrożonki).

W ten sposób zajmuje pozycję lidera m.in. w segmentach obejmujących produkcję oliwy z oliwek, margaryny, herbaty mrożonej, lodów i środków piorących.

Grupa Jerónimo Martins rozpoczęła działalność w Polsce w 1995r. pod nazwą Jeronimo Martins Dystrybucja. Początkowo działa w trzech sektorach: hipermarkety Jumbo, hurtownie Eurocash, dyskonty Biedronka, z czasem jednak zdecydowano o skoncentrowaniu działalności na sieci Biedronka. Od samego początku działalności firma konsekwentnie realizowała plany w zakresie ekspansji sieci.

W tej chwili Biedronka to najbardziej popularna i największa sieć sklepów detalicznych w Polsce, którą regularnie odwiedza aż 55% Polaków. Obecnie liczy 1700 sklepów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i małych miastach na terenie całej Polski, oferujących wysokiej jakości artykuły spożywcze oraz produkty chemii gospodarczej, codziennie w niskich cenach. Firma Jeronimo Martins Dystrybucja jest jednym z największych pracodawców w Polsce – zatrudniamy blisko 32 tys. pracowników.