Uproszczenie zarządzania ryzykiem cybernetycznym: wprowadzenie do Skybox 10.

Skybox 10 oficjalnie dostępny!

Branża cyberbezpieczeństwa stale się rozwija, wraz z powstawaniem nowych zagrożeń, zmieniają się priorytety oraz pojawiają nowe elementy sieciowe. Klienci wraz z firmą Skybox od zawsze walczą o najwyższy poziom innowacyjności tego rozwiązania, tak aby mogli zabezpieczyć swoje organizacje przed zagrożeniami, a Skybox czuł, że im w tym pomaga. Dlatego firma nieustannie rozwija swoją Platformę Skybox Security. W związku z tym chcielibyśmy Państwu zaprezentować najnowszą wersję tego oprogramowania – Skybox 10.

Dlaczego został stworzony Skybox 10?

Skybox postanowił stworzyć najnowszą wersję oprogramowania, ponieważ nieustannie stara się dążyć do zaspokojenia potrzeb ze strony CISO oraz zespołów bezpieczeństwa IT, które płyną z wielu organizacji. Ci ludzie są profesjonalistami pracującymi w złożonych środowiskach, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej skomplikowane. Skybox 10 upraszcza zarządzanie ryzykiem cybernetycznym, ułatwia życie zarówno oficerom bezpieczeństwa, jak i osobom operacyjnym.

Złożoność jest największym wyzwaniem, przed którym obecnie stoją CISO. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę Cisco 65% respondentów opowiedziało się, że nie jest łatwo odnaleźć kompromis pomiędzy wyszukiwaniem, a naprawą podatności w tak złożonych środowiskach. Stało się to wręcz niemożliwe dla oficerów bezpieczeństwa, aby szybko zrozumieli i skutecznie zarządzali bezpieczeństwem w dzisiejszych środowiskach hybrydowych z wieloma ośrodkami chmurowymi. W związku z powyższym większość z nich stara się w jak największym stopniu uprościć swoją infrastrukturę. Według powyższego badania 63% firm ma obecnie 10-u lub mniej dostawców rozwiązań informatycznych w porównaniu z 54% respondentów tego badania w roku 2017.

Skybox 10 zwiększa możliwości całego rozwiązania w celu dalszego uproszczenia procesów zarządzania bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie, w którym dominują duże sieci hybrydowe.

To uproszczenie zarządzania ryzykiem cybernetycznym pozwoli CISO skupić się na tym co naprawdę ważne, aby zmaksymalizować wartość swoich zespołów i technologii: Skybox 10 ułatwia zarządzanie polityką bezpieczeństwa w środowiskach chmurowych, monitorowanie zagrożeń dla przemysłowych systemów kontroli (ICS) oraz przypisywanie ryzyka dla najważniejszych urządzeń w sieci. Jest to rozwiązanie, które pozwoli im zabezpieczyć swoją organizację i wspierać nadrzędne cele biznesowe.

Ponadto Skybox 10 zapewnia także nowe REST API, aby wykorzystać inteligencję Skybox w innych narzędziach oraz procesach używanych w organizacji – co zwiększy zwrot z poczynionych inwestycji. Skybox 10 zawiera więcej integracji niż kiedykolwiek wcześniej, w tym Splunk, ElasticSearch, ServiceNow oraz TwistLock – narzędzie zapewniające widoczność bezpieczeństwa kontenerów w aplikacjach chmurowych.

Skybox 10: Redukcja złożoności

Wszystko to sprowadza się do rozwiązania, które stawia czoło problemowi złożoności. Poprzez uproszczenie zarządzania ryzykiem cybernetycznym, ujednolicenie zarządzania politykami w sieciach hybrydowych oraz dostarczenie konkretnej wiedzy na temat ryzyk, które niosą za sobą podatne urządzania w sieci, Skybox 10 umożliwia CISO pracę z dużo mniejszymi ograniczeniami niż wcześniej.

 

Źródło: www.skyboxsecurity.com

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie