ISO 27001:2022: czym są nowe wymagania i jak skutecznie je wdrożyć?

VOD - Nagranie z warsztatu Strefy ERM

ISO 27001:2022: czym są nowe wymagania i jak skutecznie je wdrożyć?

Chcesz obejrzeć nagranie z warsztatów?

W pierwszym kroku wypełnij formularz rejestracyjny, aby zgłosić chęć otrzymania dostępu do nagrania. Następnie zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i przyznamy dostęp. Odbierz wiadomość e-mail z linkiem do nagrania. Udział jest całkowicie bezpłatny.

PROGRAM WARSZTATÓW

  • Dlaczego norma ISO 27001 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji) została zaktualizowana?
  • Jakie nastąpiły kluczowe zmiany w stosunku do poprzedniej wersji?
  • Czy nowe regulacje będą wymagały dużych zmian w obszarze SZBI?
  • Analiza luk oraz zarządzanie ryzykiem w kontekście obecnych wymagań?
  • Kiedy najlepiej przystąpić do aktualizacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji?
  • Jakie wiążą się korzyści z wdrożeniem Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w oparciu o wymagania Normy ISO 27001?
  • Czy warto się certyfikować w obszarze bezpieczeństwa informacji?
  • Jakie są kluczowe obszary w organizacji, które mogą być zainteresowane wdrożeniem SZBI?

FORMULARZ REJESTRACYJNY

To wydarzenie już się odbyło. Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie wideo:

Partnerzy Strefy ERM

O warsztatach Strefy ERM

Przygotowaliśmy kompleksowy program warsztatów, w czasie których poznasz najlepsze praktyki stosowane przez liderów w obszarze zarządzania ryzykiem. W czasie spotkań warsztatowych poznasz od podszewki wszystkie reguły, jakimi rządzi się proces zarządzania ryzykiem. W tym warsztacie głównym tematem będzie również zarządzanie bezpieczeństwem informacji.

Jak powszechnie wiadomo 25 października 2022 roku została opublikowana roku norma ISO 27001 (zarządzanie bezpieczeństwem informacji) w aktualnej wersji. Dokument w swojej nowej odsłonie wymusza na organizacjach wprowadzenie pewnych zmian w określonych obszarach. Będzie to wiązało się z dodatkowymi działaniami, jaki będą wymagane od przedstawicieli organizacji chcących zachować  zgodność wdrożonych rozwiązań w wymaganiami normy. Dlatego w trakcie kolejnej strefy omówimy zmiany, jakie zaszły w stosunku do poprzednich wymagań w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji. Postaramy się określić główne wyzwania oraz potrzeby z tym związane.

Poznaj naszych trenerów

Izabela Selwestruk
Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studiów podyplomowych: Audytor systemów informatycznych na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Informatyka na Politechnice Białostockiej. Ekspert w dziedzinie: prowadzenia kontroli instytucjonalnej w administracji rządowej, bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w administracji rządowej (w tym również kierownicze) w obszarach prowadzenia postępowań kontrolnych, prowadzenia audytów BI oraz w zakresie organizacji szkoleń z zakresu metodyki prowadzenia kontroli, prowadzenia audytu czy analizy ryzyka. Uczestniczyła we wdrażaniu systemu zarządzania bezpieczeństwa informacji. Pracując w administracji dzięki swojej wytrwałej pracy otrzymała mianowanie na urzędnika służby cywilnej. Aktualnie pracuje w PBSG jako konsultant ds. SZBI, KSC oraz ciągłości działania. Obecnie swoje zainteresowania zawodowe skupia w obszarze bezpieczeństwa informacji, w tym cyberbezpieczeństwa. Prywatnie uwielbia jazdę motocyklem oraz udział w biegach ultra, w tym również górskich. Uczestniczyła w półmaratonach, maratonach, biegach 50km. Planuje start w biegach 100 i 150 km. Marzeniem jej jest wzięcie udziału w biegu UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc).
Maciej Klichowski
Absolwent kierunku Zarządzanie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją handel i marketing. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem w pracy jako sales manager. Ze sprzedażą związany od zawsze. W PBSG pracuje jako account manager, gdzie dalej rozwija swoje umiejętności handlowe. Nerd i sportowiec w jednej osobie. Od najmłodszych lat związany z konińskim klubem sportowym. Prywatnie aktywność sportowa i rozwój osobisty to to co go pochłania. Obecnie mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał po opuszczeniu rodzinnego miasta – Konina.
Adriana Dziatkowiak
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Certyfikowany audytor wiodący ISO 22301, Menadżer Ryzyka ISO 31000, audytor wewnętrzny ISO 9001, ISO 27001. Świadczy usługi doradcze, analityczne i szkoleniowe w zakresie wdrażania, doskonalenia i optymalizacji systemów zarządzania ryzykiem, ciągłością działania, bezpieczeństwa informacji w oparciu o najpopularniejsze międzynarodowe standardy. Ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem w obszarach bezpieczeństwa informacji, zarządzania jakością, ciągłości działania, kontroli zarządczej, przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym i nadużyciom, modelowania procesów. Pełni wiodącą rolę w projektach wdrożeniowych specjalistycznych narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie ryzykiem (e-risk). W swej dotychczasowej karierze zrealizowała z sukcesem ponad 130 projektów wdrożeniowych oraz przeprowadziła ponad 250 szkoleń w organizacjach sektora prywatnego oraz jednostkach administracji rządowej i samorządowej.
Tomasz Borkowski
Dyrektor Sprzedaży, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, z wykształcenia ekonomista ze specjalizacją w obszarze ekonomii menadżerskiej. Posiada certyfikat Risk Manager ISO 31000. Z branżą IT jest związany od ponad 5 lat. W swojej codziennej pracy pomaga klientom z różnych gałęzi w poprawie bezpieczeństwa IT, a także automatyzacji procesów zarządzania ryzykiem. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji, w których brał również udział jako prelegent. Koordynuje projekty zarówno w organizacjach z branży biznesu jak i administracji publicznej. Często bierze udział w spotkaniach dla kadr kierowniczych w trakcie których prezentuje funkcjonalności systemów informatycznych oraz doradza w zakresie projektów konsultingowych. Od 2016 roku pracował w PBSG jako Key Account Manager rozwijając swoją wiedzę oraz stale wspierając swoich klientów. Od 2023 roku już jako Dyrektor Sprzedaży rozwija własny zespół. Prywatnie lubi spędzać czas grając w siatkówkę plażową oraz jeżdżąc rowerze, pasjonat historii z szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał lata temu z wielkopolskich mazur słynących z pięknej przyrody – Zbąszynia.
Maciej Wiśniewski
Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, kierunku Corporate management na Politechnice Poznańskiej i doktoranckich studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat wspiera w organizacje w obszarze zarządczym, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa strategicznego i w obszarze systemów zarządzania. Realizował ponad kilkadziesiąt projektów dla organizacji sektora prywatnego i publicznego, z uwzględnieniem wdrożeń zaawansowanych systemów informatycznych wspierających procesy zarządcze. Obecnie swoje zainteresowania naukowe i zawodowe skupia w obszarze ryzyka operacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia odporności organizacji i cyberbezpieczeństwem.
Marcin Kowalczyk
Absolwent wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Certyfikowany ITIL Expert. W trakcie wieloletniej współpracy z firmą PBSG świadczył usługi doradcze, analityczne i szkoleniowe w zakresie wdrażania, doskonalenia i optymalizacji systemów zarządzania usługami IT w oparciu o najpopularniejsze międzynarodowe standardy. Ekspert w dziedzinie zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa informacji, ciągłości działania i zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa informacji. Pełni rolę kierownika projektu i konsultanta wiodącego w projektach budowy systemów zarządzania, testach penetracyjnych oraz projektach wdrożeniowych specjalistycznych narzędzi informatycznych wspierających procesy IT oraz bezpieczeństwo informacji. W swojej dotychczasowej karierze zrealizował z sukcesem ponad 300 projektów wdrożeniowych oraz przeprowadził ponad 100 szkoleń. Prelegent na licznych konferencjach poświęconych tematyce zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa informacji i Governance.

Zainteresowaliśmy Cię? Czas na Twój ruch!

Obejrzyj nagranie z siódmego z cyklu warsztatów

Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie. Sprawdź temat i program spotkania.