PBSG sponsorem Kongresu Energi@21

PBSG sponsorem Kongresu Energi@21, który 10 maja b.r. rozpoczął się w Poznaniu. Kongres wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego wartością jest m.in. prawdziwie międzynarodowy charakter, w którym udział bierze kilkudziesięciu prelegentów z całego świata.

Formuła spotkania sprzyja pogłębionej dyskusji zgromadzonych profesjonalistów z osobami kluczowymi dla branży energetycznej. W kuluarach będzie można porozmawiać z cenionymi fachowcami, analitykami i decydentami. Każdy kto poważnie traktuje sprawy energetyki i kierunki jej rozwoju bierze udział w tym wydarzeniu.

Kongres wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego wartością jest m.in. prawdziwie międzynarodowy charakter,  w którym udział bierze kilkudziesięciu prelegentów  z całego świata.

PBSG 21 energia
sponsor pbsg
pbsg (2)

W pierwszym dniu Kongresu udział wzięli m.in. Minister Energii Krzysztof TchórzewskiPiotr Naimski z KPRM oraz prezesi i członkowie zarządów największych polskich firm energetycznych. Swoją obecność na Energi@21 potwierdziło również kilkudziesięciu ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Węgier, Litwy i Islandii. Wśród nich m.in. Hans ten Berge – sekretarz generalny Unii Przemysłu Elektroenergetycznego EURELECTRIC, David Elzinga z Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ czy Philip E. Lewis – współzałożyciel Zarządu Koalicji na Rzecz Inteligentnego Popytu na Energię (SEDC). Lista prelegentów liczy już 55 osób.

Tematy paneli opracowane zostały w oparciu o aktualne problemy i wyzwania w branży. Prelegenci dyskutują m.in. o przyszłości węgla, magazynowaniu energii, e-mobility, i-utility. Omawiane są konsekwencje polityki klimatycznej w oparciu o najnowsze informacje na ten temat. Poszukają skutecznych strategii sprzedaży energii, jej dystrybucji, konstruowania innowacyjnych produktów i usług. Spróbują przewidzieć, jaka przyszłość czeka producentów oraz odbiorców energii elektrycznej w nadchodzących latach i jak się dobrze na nią przygotować.

Tegoroczna, druga edycja Kongresu Energi@21 odbywa się w dniach 10 i 11 maja 2016 roku (wtorek i środa) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Energy Future Week. Jest imprezą zamkniętą, a ilość miejsc jest ograniczona. Wydarzenie organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej. Gospodarzem Kongresu jest Grupa Enea, a Partnerami PGE oraz Energa, PBSG jest sponsorem.