2006-10-31

Rewolucyjne rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie systemami zarządzania w oparciu o ISO – skrócenie czau wdrożenia nawet do 40{e30be81440060b223838b23be6aaf53e1697f87a86bba61d10a0744af8157417} i całkowita redukcja problemów związanych z zarządzaniem dokumentacją  

 

 

22 listopada 2006r w Katowicach rozpoczyna się konferencja „ISO Silesia 2006zarządzanie jakością w firmach i instytucjach regionu Śląska”. Konferencja ma formę warsztatów, seminariów,  paneli dyskusyjnych i kierowana jest do śląskich menedżerów. PBSG, która jest jednym ze sponsorów konferencji zaprasza w szczególności na godzinę 14.00 na Blok Informatyczny, gdzie jednym z prelegentów jest Maciej Skała, dyrektor departamentu zarządzania w PBSG. W ramach swojego wystąpienia przedstawi rewolucyjne rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie systemami zarządzania w oparciu o ISO. W ocenie ekspertów zastosowanie tego oprogramowania skraca czas wdrożenia nawet do 40{e30be81440060b223838b23be6aaf53e1697f87a86bba61d10a0744af8157417} i redukuje całkowicie problemy związane z zarządzaniem dokumentacją.

 

Poniżej prezentujemy program konferencji, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.iso.silesia.pl/index.htm

 

 PROGRAM  KONFERENCJI  ISO  SILESIA  2006

OBRADY PLENARNE

9.30 – 9.35 Wiesław Bełz
Otwarcie konferencji, powitanie uczestników
 

9.35 – 9.40 Jan Olbrycht – poseł do Parlamentu Europejskiego
Przesłanie do uczestników konferencji: "Nie ma dziś miejsca na przeciętniactwo" – ISO a sprawa polska.
 

9.45 – 10.00 Prezes UDT Marek Walczak – reprezentant sponsora konferencji
Wystąpienie sponsora głównego konferencji: "Stwarzamy polskie standardy jakości od ponad 100 lat!"
 

10.00 – 10.20 prof. Krystyna Lisiecka – reprezentant patrona konferencji Akademii Ekonomicznej w Katowicach
Wykłąd inauguracyjny: "Czym jest i na czym polega zarządzanie jakością".
 

10.20 – 11.10
Wiesław Bełz, Adam Goreń z UDT-Cert – dyskusja panelowa wdrożeniowców i audytorów "Po co nam ISO, po co certyfikacja?"
udział biorą: Adam Prysok, Dariusz Okraska, Anna Gerymska, Sławomir Brzózka, Wojciech Czakon, Krystyna Lisiecka, Marzena Leszczyk, Artur Krzysztofiak … (wszyscy sponsorzy konferencji) 

11.10 – 11.30 Przerwa  

11.30 – 11.50 Dariusz Rycek reprezentant sponsora konferencji DNV, prelekcja: "Nowa wartość audytu". 

11.51 – 12.45 Wiesław Bełz, Maciej Zagrobelny z UDT-Cert, forum dyskusyjne pełnomocników jakości na temat: "Czy warto było wdrażać jakość w naszej firmie"
przedstawiciele firm i instytucji w których wdrożono SZJ, Tombor, FRDL, drukarnia TOLEK, PBO Śląsk, Konior, LO Piecka, International House, PCO Żarów, ERA, Urząd Marszałkowski, Toyota Motor Poland  

12.46 – 13.45 Przerwa 

13.46 – 14.10 Sławomir Brzózka reprezentant sponsora Umbrella sp. z o.o., prelekcja" "Co się dzieje w świecie w zakresie zarządzania jakością? Rozwiązania stare i nowe". 

14.11 – 15.00 Wiesław Bełz Janusz Czauderna, forum dyskusyjne menedżerów: "Z punktu widzenia menadżera: czy zarządzanie przez jakość utrudnia czy ułatwia, komplikuje czy upraszcza?"
Adam Solecki, Dariusz Rycek, Ryszard Pająk, Maciej Skała, Dariusz Okraska, Adam Prysok, Andrzej Sołtysik, Zbigniew Huber 

15.01  – 15.30 Przerwa 

15.31 – 15.50 Artur Krzysztofiak reprezentant sponsora INGE s.c., prelekcja: "Wdrożenia z certyfikacie HCCP – w branży spożywczej". 

15.51 – 16.30 Wiesław Bełz, dr Wojciech Czakon, forum dyskusyjne zwolenników i przeciwników "zarządzania przez jakość" "Sąd nad ISO: co przemawia za i przeciw" – sesja pytań i odpowiedzi.
Tomasz Papaj, Andrzej Sołtysik, Janusz Czauderna, Zbigniew Huber. Zapraszamy pełnomocników jakości i wszystkich uczestników konferencji do zadawania pytań. 

16.31 – 16.45 Joanna Masarczyk-Bełz, forum dyskusyjne korzystających z funduszy europejskich "Fundusze europejskie, nowe rozdanie 2007 – 2013. Czy można z nich skorzystać we wdrożeniach SZJ?" Uchwała konferencji w sprawie przeznaczenia funduszy europejskich na dofinansowanie SZJ. 

16.46 – 17.00 Losowanie nagród – zakończenie konferencji 

PREZENTACJE W BLOKU RÓWNOLEGŁYM
DO OBRAD PLENARNYCH
 

13.31 – 15.30 Blok Produktywnościowo – Zarządczy
Prowadzący: Sławomir Brzózka
Wystąpienia 15 – 20 minutowe i dyskusje specjalistów (ok. 2 godziny)

1.        Drariusz Rycek (DNV)
2.        Marzena Leszczyk (Lean Q)
3.        Artur Krzysztofiak (Inge)
4.        Dariusz Okraska (Cze)
5.        Adam Prysok (TUW Nord)
6.        Zbigniew Huber (Huber.pl)  

14.01 – 15.30 Blok Informatyczny
Prowadzący: Janusz Trawka, Jerzy Nowak
Wystąpienia 15 – 20 minutowe i dyskusje specjalistów (ok. 1,5 godziny)

1.        Dariusz Gorczyca (Insoft)
2.        Maciej Skała (PBSG)
3.        Andrzej Szymborski (ISC)
4.        Maciej Stanush (Clixsoftware)  

14.31 – 17.00 Blok Samorządowy
Prowadzący: dr Tomasz Papaj
Wystąpienia 15 – 20 minutowe i dyskusje specjalistów (ok. 1,5 godziny)

1.       
Andrzej Soleck (ASTE)
2.        Jarosław Kmieć (MADE)
3.        Maciej Skała (PBSG)
4.        Janusz Czauderna (Volvox)
5.        Dariusz Rycek (DNV)