Jak sobie poradzić z najnowszą podatnością Cisco ASA?

Jeśli masz wątpliwości co do krytyczności tej luki czy możliwości wykorzystania jej w Twojej infrastrukturze, oraz nie chcesz by czas niedostępności urządzeń spowodowany wprowadzaniem poprawek przekraczał czas dostępności, to na pewno zainteresuje Cię lektura od firmy Skybox.

Kolejny raz w ciągu krótkiego czasu zrobiło się głośno o podatności wykrytej w popularnych systemach IT. Tym razem podatność znaleziono w Cisco ASA, czyli tym co paradoksalnie powinno sieć korporacyjną zabezpieczać. Na dodatek, firma Cisco opublikowała niedawno aktualizację mówiącą o nowych wektorach ataku odkrytych w związku z CVE-2018-0101.

Jeśli Twój VPN jest postawiony na Cisco ASA, to pewnie zastanawiasz się czy faktycznie musisz się obawiać. Czy należy spodziewać się exploita u siebie w sieci natychmiast po wykryciu podatności? I czy naprawdę ta podatność jest zagrożeniem dla Twojej firmy?

Zobacz co tym razem przygotował dla nas producent, jakie oferuje podpowiedzi odnośnie priorytetyzacji podatności oraz jakie ma sugestie odnośnie przyszłych poprawek.