Emitel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki nim sygnały telewizji mogą być odbierane we wszystkich polskich domach – na początku analogowo, a od 2013 r cyfrowo. Zajmują się również cyfryzacją radia, projektują i instalują systemy łączności bezprzewodowej. Emitel uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad siecią 5G.

Fakty i dane

Pełna nazwa

Pełna nazwa

Emitel S.A.

Zatrudnienie

Zatrudnienie

250-500

Branża

Branża

Telekomunikacja

Usługi z oferty klienta

Usługi z oferty klienta

  • Telewizja
  • Wieże telekominikacujne
  • inne
Lokalizacje

Lokalizacje

  • Polska – siedziba: Warszawa

Czego oczekiwał klient?

Nadrzędnym celem dla Emitel było znalezienie partnera, który nie tylko pomoże przygotować się do certyfikacji ISO 22301 (system zarządzania ciągłością działania), ale też zapewni merytoryczne wsparcie w trakcie samej certyfikacji. Ze względu na to, że z dużym sukcesem wdrożyliśmy wcześniej w Emitel ISO 27001 (SZBI), firma zdecydowała się na nasze usługi.

Poznaj Emitel

Co zrobiliśmy?

ANALIZA DOKUMENTACJI

Zebraliśmy i przebadaliśmy dokumentację klienta dotyczącą BCM i SZBI pod kątem jej kompletności i przydatności. Oceniliśmy stan zgodności i stopień przygotowania do certyfikacji ISO 22301. Dzięki szerokim konsultacjom, weryfikacji i analizie mogliśmy wskazać luki wymagające uzupełnienia.

WDROŻENIE DOKUMENTACJI

Po akceptacji przez klienta zaproponowanej brakującej dokumentacji została ona wdrożona. Na tym etapie niezbędne było wsparcie dla pracowników, aby nabyli wiedzy i obycia w posługiwaniu się systemem zarządzania ciągłością działania, dlatego nasi konsultanci byli cały czas dyspozycyjni.

AUDYT PRZED CERTYFIKACJĄ

Wykonaliśmy audyt przedcertyfikacyjny, aby upewnić się, że wdrożone rozwiązania są zgodne z normą ISO 22301. Przeprowadziliśmy testy wybranych planów awaryjnych i sprawdziliśmy proces zarządzania ciągłości działania. Sporządziliśmy raport z wykonanego audytu, który zawierał oceny, wnioski i rekomendacje.

ASYSTA PRZY CERTYFIKACJI ISO 22301

Zapewniliśmy przygotowanie do certyfikacji i asystę podczas audytu certyfikującego. Nasza współpraca i zaangażowanie zaowocowały przyznaniem dla Emitel certyfikatu zgodności z normą ISO 22301.

Jakie były rezultaty?

Najważniejszą korzyścią dla Emitel było uzyskanie certyfikatu ISO 22301, który ze względu na specyfikę działalności oraz wymagania partnerów był niezbędny do budowania przewagi konkurencyjnej i zapewnienia ciągłości usług. Dzięki projektowi firma zyskała zintegrowany system zarządzania, uwzględniający SZBI i BCM. Istotnym elementem było przeszkolenie pracowników, by sprawie funkcjonowali w ramach nowych procedur.

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie