PBSG wybrane doradcą w procesie przygotowania firmy ORION do pierwszej w Europie Środkowej certyfikacji ISO 28000

Wybór firmy PBSG nie jest przypadkowy. Od samego początku funkcjonowania PBSG specjalizuje się we wdrożeniach wysokospecjalitycznych systemów zarządzania. Eksperci pracujący w PBSG wdrażali po raz pierwszy w Polsce takie systemy jak: System Bezpieczeństwa Informacji wg. BS 7799-2, system zarządzania jakością usług IT ISO 20000 – KGHM, czy Systemy Zarządzania Ryzykiem wg COSO II. Ponadto PBSG jest pionierem wdrożeń ww. systemów w określonych branżach, np. wydobywczej, paliwowej, czy finansowej.

Aktualnie rozpoczęły się prace związane z audytem wstępnym i opracowaniem koncepcji systemu. W kolejnych krokach konsultanci PBSG doradzą pracownikom ORION jak opracować dokumentację. Przeprowadzą serię szkoleń wraz z audytami wewnętrznymi. W przypadku pozytywnej rekomendacji Orion przystąpi do procesu certyfikacji. Celem wdrożenia systemu ISO 28000 jest identyfikacja możliwych zagrożeń , wprowadzenie środków zapobiegających ich powstawaniu, a następnie kontrola i monitoring. System ten ma zadanie ograniczyć do minimum  ryzyko przypadkowych zdarzeń co z kolei pozwala bez problemu dotrzymywać terminów dostaw i usług.

Firma Orion specjalizuje się w zakresie profesjonalnego, kompleksowego wsparcia działań w obszarze spedycji i transportu. Firma prowadzi obsługę z wykorzystaniem środków transportu drogowego, kolejowego, śródlądowego i morskiego. Aktualnie zakres działania spółki obejmuje organizację transportu, obsługę portową i usługi dźwigowe  na terenie Polski, Europy  jak również innych części świata.