Opracowanie i wdrożenie planów ciągłości działania w Flextronics International Poland

PBSG i Flextronics International Poland Sp. z o.o. podpisały umowę w zakresie opracowania i wdrożenia planów ciągłości działania.

Przedmiotem umowy są usługi doradztwa w zakresie: opracowanie i wdrożenie planów ciągłości działania. Zapewnienie ciągłej produkcji komponentów dla jednego z kluczowych kontrahentów Spółki. Przygotowanie organizacji na sytuacje kryzysowe oraz umożliwienie ich przezwyciężenia dzięki odpowiednim procedurom.

Umowa obejmuje:

Analizę BIA – wytypowanie procesów krytycznych w ramach przeprowadzonej analizy wpływu na biznes (ang. Business Impact Analysis). Na tym etapie opracowano metodykę analizy, przeprowadzono warsztaty oraz przygotowano raport, którego wyniki był prezentowane kierownictwu Spółki.

Opracowanie dokumentacji BCP, w tym: strategii ciągłości działania, planów ciągłości działania oraz planów odtworzeniowych dla kluczowych zasobów organizacji. Na tym etapie prace były realizowane w formie warsztatów i konsultacji.

Szkolenia stacjonarne

Szkolenia elektroniczne 

Weryfikacja i testowanie w tym weryfikacja i testowanie opracowanych planów, w tym przygotowanie scenariuszy testowych i list kontrolnych oraz przeprowadzenie testów ciągłości działania wraz z raportem końcowym.

Korzyści:

Wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania pozwoliło na zagwarantowanie płynności procesów biznesowych w czasie wystąpienia zakłóceń. Jednocześnie dzięki zastosowaniu Planów Ciągłości Działania zminimalizowano zagrożenie utraty krytycznych zasobów firmy oraz zredukowano czas potrzebny na przywrócenie prawidłowych procesów biznesowych, bądź odtworzenie utraconych danych.

Dzięki temu obniżono wpływ potencjalnych awarii na działalność organizacji. Nie można również pominąć aspektu poprawy wizerunku organizacji, jako następstwa implementacji procesu zarządzania ciągłością działania.

Zastosowane narzędzia i modele:

  • BS 2599-2
  • audyty
  • warsztaty
  • doradztwo
  • szkolenia (w tym e-learningowe)

O kliencie

Fextronics International Ltd. jest światowej klasy dostawcą szeroko pojętych usług produkcyjnych w branży elektronicznej – EMS (Electronic Manufacturing Service). Jako producent kontraktowy Flextronics wyróżnia się najwyższym poziomem technologii i miniaturyzacji. Firma świadczy swoje usługi największym, markowym producentom sprzętu elektronicznego wywodzącym się z kluczowych segmentów rynku.

  • komputery
  • telefonia komórkowa i urządzenia cyfrowe
  • infrastruktura telekomunikacyjna
  • urządzenia medyczne
  • inne gałęzie przemysłu

 

Główna siedziba firmy znajduje się w Singapurze, natomiast odziały zlokalizowane są w 30 krajach na czterech kontynentach. Obecność na wielu rynkach, w strategicznych miejscach na świecie sprawia, że Flextronics ma bezpośredni dostęp do kluczowych sektorów rynku. Dzięki szybkiej reakcji na rosnące wymagania klientów, firma kreuje najnowsze trendy w dziedzinie elektroniki.

Sprawdź pozostałe Newsy

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie