Co oferujemy?

Upewnij się, że Twój system zarządzania ryzykiem jest skuteczny i optymalny, zgodny ze strategią organizacji i międzynarodowymi standardami. Przeprowadzimy profesjonalny audyt sprawdzający procedury oraz poziom bezpieczeństwa pod kątem ryzyk i incydentów oraz sposobów zarządzania.

Przygotujemy pełny raport z wnioskami i zaleceniami, co można naprawić bądź skorygować. Przekazane rekomendacje będą dopasowane do specyfiki Twojej organizacji, realiów rynku oraz przepisów prawa. Dzięki naszemu audytowi podniesiesz standardy zarządzania ryzykiem, a także udoskonalisz narzędzia do zapobiegania i eliminacji ryzyk, które mogą wpłynąć na wizerunek Twojej organizacji.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś poziom zarządzania ryzykiem.

Jak działamy?

Przygotowanie do audytu

1. Przygotowanie do audytu

Zdefiniujemy cel audytu zarządzania ryzykiem, ustalimy kryteria audytu, co do których będziemy sprawdzać zgodność, a także określimy procedury audytu, aby zapewnić płynny obieg dokumentów i informacji. Wyznaczymy również narzędzia audytowe dostosowane do potrzeb i charakteru Twojej organizacji – mogą to być wywiady audytowe, listy kontrolne, analiza dokumentacji lub testy. Ustalimy harmonogram projektu tak, aby nie zakłócać Twojej bieżącej pracy, oraz wyznaczymy zespół audytujący, który będzie współpracować z Twoim personelem.

Wykonanie audytu zarządzania ryzykiem

2. Wykonanie audytu zarządzania ryzykiem

Podczas spotkania otwierającego zaprezentujemy zespół audytujący, jego rolę, przedstawimy cele audytu i model komunikacji. Przyjrzymy się aktualnej dokumentacji oraz wykonamy audyt na z pomocą ustalonych narzędzi, np. zbierzemy wywiady lub przeprowadzimy listy kontrolne. Dokonamy analizy uzyskanych danych i na jej podstawie przygotujemy wnioski z audytu. Na spotkaniu zamykającym przedstawimy ustalenia, rekomendacje oraz zalecenia naprawczo-korygujące odnoszące się do strategii zarządzania ryzykiem.

Raport z audytu

3. Raport z audytu

Przygotujemy i dostarczymy kompletny raport z audytu. Co ważne, zależy nam, aby proces audytu oraz wnioski z niego były dla Ciebie i Twoich pracowników zrozumiałe, dlatego stawiamy na przyjazny język. Przekazana dokumentacja będzie napisana w sposób przystępny oraz ograniczona do minimum. Uważamy, że ważniejsze od generowania dokumentów jest praktyczne zastosowanie wskazówek i doskonalenie systemu – i na tym właśnie się skupimy.

Wsparcie poaudytowe

4. Wsparcie poaudytowe

Chcemy być Twoim partnerem, na którego doświadczenie i wsparcie możesz liczyć na każdym etapie wdrożenia i doskonalenia zarządzania ryzykiem, zatem nasza rola nie kończy się na dostarczeniu dokumentacji z wnioskami po audycie. Jeżeli zostaną stwierdzone nieprawidłowości w procedurach lub systemie zarządzania ryzykiem, wesprzemy Cię we wdrożeniu zadań naprawczych wskazanych w raporcie poaudytowym. Możesz liczyć na naszą dyspozycyjność nawet po zakończeniu projektu – oferujemy okresowe audyty i przeglądy dokumentacji.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie zarządzania ryzykiem. Na tym znamy się najlepiej!
Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Wdrażamy procesy ERM uwzględniając specyfikę Twojej organizacji i jej kontekst rynkowy.
Dogodne warunki

Dogodne warunki

Dostosowujemy zakres i harmonogram usług zarządzania ryzykiem do Twoich możliwości budżetowych.
Działamy jak równy z równym!

Działamy jak równy z równym!

Doskonale rozumiemy cele i wyzwania polskich organizacji w zakresie zarządzania ryzykiem. Sami jesteśmy w 100% polską organizacją.

Jak pomogliśmy klientom?

Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.

Zaufali nam

Dowiedz się więcej