Webinarium: Skybox Security – Analiza powierzchni ataku i zarządzanie podatnościami, od środowisk lokalnych po chmurowe i przemysłowe (OT).

Zapraszamy na spotkanie w formie cyklu 3 webinarów poświęconych rozwiązaniom Skybox Security, platformie umożliwiającej analizę powierzchni ataku i zarządzanie podatnościami, od środowisk lokalnych po chmurowe i przemysłowe (OT).

Skybox to modułowy system analizujący występujące w infrastrukturze podatności w kontekście konfiguracji sieci oraz aktualnych zagrożeń. Dzięki temu pomaga właściwie priorytetyzować działania naprawcze. Analiza konfiguracji routerów, firewalli, load balancerów i IPS dostarcza dokładnych informacji o ścieżkach, które mogą być użyte przez atakujących w celu wykorzystania konkretnych podatności. Informacje o podatnościach mogą być pozyskiwane ze skanerów oraz poprzez korelację informacji o zasobach z bazą znanych podatności i sygnatur IPS. Aktualizowane na bieżąco informacje o nowych zagrożeniach pomagają wskazać zasoby najbardziej narażone na skuteczny atak.

Dzięki obsłudze środowisk VMware NSX, Microsoft Azure oraz Amazon Web Services, analizą można objąć całość zasobów firmy, włącznie z zasobami w chmurze.

Ścisła współpraca z firmą Security Matters w zakresie technologii i oferty oraz możliwość integracji z rozwiązaniami CyberX, Claroty czy Indegy pozwala zaoferować rozwiązanie obejmujące także zasoby sieci przemysłowych (ICS,SCADA).

Agenda:

I Prezentacja rozwiązań Skybox Security – 20.02.2019 g. 10.00

 1. Idea Skybox Security
 2. Opis poszczególnych modułów platformy Skybox Security
 3. Skybox dla środowisk chmurowych
 4. Skybox w środowiskach ICS/SCADA
 5. Pokaz demo modułów Network Map oraz Access Analyzer
 • Funkcjonalności narzędzia Network Map
 • Analiza kilku przykładowych ścieżek dostępu (Access Analyzer)

II Prezentacja modułów Firewall Assurance, Change Manager oraz Network Assurance – 27.02.2019 g. 10.00

 1. Omówienie trzech silników sprawdzających zgodność względem polityk dostępu, konfiguracji (również na urządzeniach L3) oraz zasad firewalli
 2. Optymization and cleanup, czyszczenie reguł na Firewall’ach
 3. Śledzenie zmian wprowadzanych w regułach Firewall’i narzędziem Change Tracking
 4. Prezentacja środowiska zarządzania zmianą na Firewall’ach oraz urządzeniach L3

III Prezentacja modułu Vulnerability Control – 06.03.2019 g. 10.00

 1. Funkcjonalności modułu Vulnerability Control
 2. Analiza wykrywanych podatności
 3. Wskazanie potencjalnych wektorów podczas przeprowadzenia symulacji ataku