VRG S.A. (poprzednia nazwa Vistula Group S.A.) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. od 1993 r.

Grupa Kapitałowa VRG S.A. specjalizuje się w projektowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości kolekcji mody dla mężczyzn i kobiet oraz biżuterii. Jest ona właścicielem bardzo dobrze rozpoznawalnych znaków towarowych w pięciu głównych liniach: Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler Milano i W.KRUK.  Grupa Kapitałowa VRG S.A. koncentruje się na zarządzaniu markami, projektowaniu odzieży i biżuterii oraz rozwoju własnej sieci sprzedaży w obydwu głównych segmentach (odzieżowym i jubilerskim).

Fakty i dane

Pełna nazwa

Pełna nazwa

VRG S.A.

Zatrudnienie

Zatrudnienie

2 453 (2020r.)

Branża

Branża

Projektowanie oraz dystrybucja odzieży oraz biżuterii

Produkty z oferty klienta

Produkty z oferty klienta

Moda męska
Moda damska
Obuwie
Biżuteria

Lider ERM

Lider ERM

To wdrożenie uzyskało tytuł Lidera ERM

Czego oczekiwał klient?

W związku z przyjętą strategią, obejmującą m.in. utrzymanie skutecznej kontroli wewnętrznej, nadzór nad zgodnością działalności z prawem i rozwój obszaru zarządzania ryzykiem, spółka VRG poszukiwała doświadczonego partnera, który zarekomenduje i wdroży najlepszy system do zarządzania ryzykiem. Wybór padł na PBSG i oprogramowanie erisk, ponieważ zaoferowaliśmy dokładnie to, czego spółka poszukiwała – elastyczne narzędzie umożliwiające zaawansowane możliwości konfiguracji, a także pełne wsparcie konsultantów.

Projekt zrealizowaliśmy w 2022 roku. Podzieliliśmy go na kilka etapów, które objęły dostarczenie, wdrożenie i dostosowanie narzędzia. Ważnym krokiem było przemodelowanie dotychczasowego podejścia do zarządzania ryzykiem. Dzięki bogatemu doświadczeniu, szerokiej wiedzy analitycznej i wiedzy wyniesionej z podobnych projektów pomogliśmy uprościć i zautomatyzować cały proces przy pomocy narzędzia erisk.

Co zrobiliśmy?

PRZEKAZALIŚMY LICENCJĘ

Pierwszym krokiem było przekazanie licencji dostępowej do erisk. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć prace w zakresie personalizacji oraz dostosowywania narzędzia do specyfiki organizacji.

SPERSONALIZOWALIŚMY NARZĘDZIE

Do narzędzia erisk wdrożyliśmy m.in. polityki zarządzania ryzykiem dla całej grupy kapitałowej VRG SA. Opracowaliśmy też dedykowane raporty i plany optymalizacji ryzyka.

PRZEPROWADZILIŚMY INDYWIDUALNE WARSZTATY

Z wyznaczonymi przez VRG pracownikami kluczowymi dla obszaru ryzyka spotkaliśmy się na indywidualnych warsztatach. Dzięki burzy mózgów stworzyliśmy niezbędne rejestry identyfikacji i oceny ryzyk, które następnie zostały przeniesione do systemu.

TRANSFER WIEDZY I WSPARCIE TECHNICZNE

Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szkolenia dla zespołu roboczego i właścicieli ryzyk, aby wiedzieli, jak korzystać z narzędzia erisk na co dzień. Przekazaliśmy również materiały edukacyjne, w tym filmy instruktażowe, oraz zapewniliśmy roczną asystę techniczną.

Jakie były rezultaty?

Głównym celem projektu było wdrożenie i dostosowanie narzędzia do zarządzania ryzykiem oraz uporządkowanie procesów. Sporą zaletą oprogramowania erisk jest jego elastyczność – dzięki temu VRG zyskał zaawansowane i konfigurowalne narzędzie, które może dostosowywać do aktualnych potrzeb. Co więcej, na koniec projektu przedstawiliśmy rekomendacje co do dalszego kierunku rozwoju systemu zarządzania ryzykiem.

Niezwykle cennym etapem projektu były indywidualne warsztaty z właścicielami ryzyk. Wiedza i wnioski z tych warsztatów pomogły uprościć i uporządkować proces zarządzania ryzykiem, co znalazło swoje odzwierciedlenie w narzędziu erisk. Zapewniliśmy tu pełne wsparcie w identyfikacji ryzyk oraz w ich pierwszej ocenie zgodnie z obszarem działania właścicieli ryzyk i wskazanymi parametrami. Duży nacisk położyliśmy na opracowanie planów optymalizacji ryzyka, do czego niezbędne było doświadczenie pracowników VRG oraz wiedza konsultantów PBSG. Współpraca zaowocowała wgraniem niezbędnych danych i raportów do systemu, do których zyskano łatwy i szybki na różnych szczeblach zarządzania.

Najważniejszą korzyścią było dopracowanie metodyki i procedur, co przełożyło się na szybszy przepływ informacji, efektywniejszą analizę danych i sprawniejsze podejmowanie decyzji. To wszystko umożliwiło narzędzie erisk, którego PBSG jest wyłącznym dystrybutorem.

Prace zrealizowano w sposób sprawny, profesjonalny oraz z wysoką starannością. Zlecone czynności zostały wykonane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Janusz Płocica
Prezes Zarządu VRG S.A.

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie