Warsztaty Strefy ERM

Zbudowanie Procesu Analizy Ryzyka w Spółce Giełdowej o międzynarodowym charakterze.

Partnerzy Strefy ERM

O warsztatach Strefy ERM

Przygotowaliśmy kompleksowy program warsztatów, w czasie których poznasz najlepsze praktyki stosowane przez liderów w Spółkach Giełdowych w obszarze zarządzania ryzykiem. W czasie spotkań warsztatowych poznasz od podszewki wszystkie reguły, jakimi rządzi się proces zarządzania ryzykiem. 

W trakcie tego spotkania chcemy szczególni skupić się na specyfice procesu zarządzania ryzykiem w dynamicznie rozwijających się organizacjach o globalnym charakterze. Jak wiemy wiele organizacji, które funkcjonują na międzynarodowych rynkach stoi przed ogromnym wyzwaniem bycia w gotowości do reakcji na szybko zmieniające się warunki i zasady występujące w tym specyficznym środowisku. Bardzo przydatny w tym przypadku może okazać się system zarządzania ryzykiem, które będzie wspierał kierownictwo organizacji w podejmowaniu właściwych decyzji. By tak jednak było system ten musi spełnić szereg wyzwań, które sprawią, że będzie on właściwe dopasowany do specyfiki organizacji i globalnego środowiska w jakim ona funkcjonuje. Równie ważne jest właściwa pielęgnacja wprowadzonych elementów, by zmieniały się one tak szybko, jak szybko rozwijać się będzie organizacja, a pracownicy nadal chętnie będą partycypować w analizę ryzyka. O tym właśnie chcielibyśmy pomówić w trakcie tej strefy.  

Kiedy i gdzie?

Data 18.02.2022

Data 18.02.2022

Trzecia edycja #StrefyERM.

10.00-12.00

10.00-12.00

2H interaktywnych praktycznych warsztatów.

Online

Online

„Na żywo” z możliwością zadawania pytań i wymiany doświadczeń.

Koszt

Koszt

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Poznaj naszych trenerów

Jacek Knopik
Ekspert i praktyk zarządzania ryzykiem. Lubi wyzwania i umiejętnie łączy świat IT z wymaganiami prawnymi i normatywnymi. Posiada bogate doświadczenie. Realizował i kierował wieloma projektami w dziedzinach zarządzania ryzykiem, ciągłością działania, bezpieczeństwem informacji oraz cyberbezpieczeństwem. Wdraża i wspiera rozwój narzędzia do zarządzania ryzykiem e-risk. Dodatkowo dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie pasjonat i trener wioślarstwa.
Tomasz Borkowski
Key Account Manager
Key Account Manager, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, z wykształcenia ekonomista ze specjalizacją w obszarze ekonomii menadżerskiej. Posiada certyfikat Risk Manager ISO 31000. Z branżą IT jest związany od ponad 5 lat. W swojej codziennej pracy pomaga klientom z różnych gałęzi w poprawie bezpieczeństwa IT, a także automatyzacji procesów zarządzania ryzykiem. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji, w których brał również udział jako prelegent. Koordynuje projekty zarówno w organizacjach z branży biznesu jak i administracji publicznej. Często bierze udział w spotkaniach dla kadr kierowniczych w trakcie których prezentuje funkcjonalności systemów informatycznych oraz doradza w zakresie projektów konsultingowych. Od ponad 4 lat pracuje w PBSG jako Key Account Manager rozwijając swoją wiedzę oraz stale wspierając swoich klientów. Prywatnie lubi spędzać czas grając w siatkówkę plażową oraz jeżdżąc rowerze, pasjonat historii z szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał lata temu z wielkopolskich mazur słynących z pięknej przyrody – Zbąszynia.
Maciej Klichowski
Absolwent kierunku Zarządzanie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją handel i marketing. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem w pracy jako sales manager. Ze sprzedażą związany od zawsze. W PBSG pracuje jako account manager, gdzie dalej rozwija swoje umiejętności handlowe. Nerd i sportowiec w jednej osobie. Od najmłodszych lat związany z konińskim klubem sportowym. Prywatnie aktywność sportowa i rozwój osobisty to to co go pochłania. Obecnie mieszka w Poznaniu, do którego przyjechał po opuszczeniu rodzinnego miasta – Konina.
Adriana Dziatkowiak
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Certyfikowany audytor wiodący ISO 22301, Menadżer Ryzyka ISO 31000, audytor wewnętrzny ISO 9001, ISO 27001. Świadczy usługi doradcze, analityczne i szkoleniowe w zakresie wdrażania, doskonalenia i optymalizacji systemów zarządzania ryzykiem, ciągłością działania, bezpieczeństwa informacji w oparciu o najpopularniejsze międzynarodowe standardy. Ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem w obszarach bezpieczeństwa informacji, zarządzania jakością, ciągłości działania, kontroli zarządczej, przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym i nadużyciom, modelowania procesów. Pełni wiodącą rolę w projektach wdrożeniowych specjalistycznych narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie ryzykiem (e-risk). W swej dotychczasowej karierze zrealizowała z sukcesem ponad 130 projektów wdrożeniowych oraz przeprowadziła ponad 250 szkoleń w organizacjach sektora prywatnego oraz jednostkach administracji rządowej i samorządowej.
Maciej Wiśniewski
Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, kierunku Corporate management na Politechnice Poznańskiej i doktoranckich studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat wspiera w organizacje w obszarze zarządczym, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa strategicznego i w obszarze systemów zarządzania. Realizował ponad kilkadziesiąt projektów dla organizacji sektora prywatnego i publicznego, z uwzględnieniem wdrożeń zaawansowanych systemów informatycznych wspierających procesy zarządcze. Obecnie swoje zainteresowania naukowe i zawodowe skupia w obszarze ryzyka operacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia odporności organizacji i cyberbezpieczeństwem.
Weronika Czyżewska
Konsultant w zakresie RODO, SZBI, KSC, ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku geologia oraz Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, bezpieczeństwie informacji oraz cyberbezpieczeństwie. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w analizie i prezentacji wyników finansowych przedsiębiorstw oraz w zarządzaniu ludźmi. Ma kilkuletnie doświadczenie w realizacji audytów i szkoleń, opracowaniu dokumentacji oraz kierowaniu projektami. Jako kierownik nie raz z powodzeniem rozwiązywała sytuacje kryzysowe, osiągając zamierzone cele. Aktualnie pracuje w PBSG jako konsultant ds. RODO, SZBI, KSC. Prywatnie uwielbia tańce latynoamerykańskie, a dzięki uporowi i ciężkiej pracy w 2013 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w formacjach tanecznych. Wieczorami zgłębia swoją wiedzę na temat instrumentów finansowych i analizy technicznej wykresów giełdowych. Mieszka w Nowym Tomyślu, do którego przeniosła się z Poznania w 2020 roku.

PROGRAM WARSZTATÓW

  • Doświadczenie związane z przygotowaniami do projektu związanego z budową od podstaw procesu analizy ryzyka w spółce giełdowej o międzynarodowym charakterze posiadające biura w kilkunastu miastach na kilku kontynentach. 
  • Jakie wymagania organizacji powinien spełniać system zarządzania ryzykiem we współczesnym środowisku pracy.  
  • Jak zachęcić pracowników do zaangażowania się w proces analizy ryzyka.  
  • Jak właściwie uchwycić kontekst organizacji z branży IT w trakcie budowy koncepcji systemu zarządzania ryzykiem operacyjnym i strategicznym. 
  • Uchwycenie głównych wyzwań z jakimi zmaga się organizacja w swojej codziennej działalności w procesie analizy ryzyka. 
  • Dojrzewanie organizacji – główne wyzwania związane z przebiegiem projektu, przełamywanie niechęci pracowników  oraz etapy dojrzewania systemu w organizacji. 
  • Właściwe stworzenie systemu raportowania w międzynarodowej i dynamicznie rozwijającej się organizacji.  

JAK ZAPEWNIĆ SOBIE UDZIAŁ?

W pierwszym kroku wypełnij formularz rejestracyjny, aby zgłosić chęć udziału w warsztatach. Odbierz wiadomość e-mail z linkiem do wirtualnego spotkania. Zaloguj się do spotkania online. Udział jest całkowicie bezpłatny.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Nie zwlekaj – liczba miejsc jest ograniczona.

Zainteresowaliśmy Cię? Czas na Twój ruch!

Obejrzyj nagranie z drugiego z cyklu warsztatów

Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie. Sprawdź temat i program spotkania.