QUICK – nowa szybka i bezpieczna wymiana wiadomości w Cryptshare

Cryptshare z dumą ogłasza technologię Cryptshare QUICK. Koniec problemów z hasłami dla użytkowników. Nadeszła nowa era wymiany szyfrowanych wiadomości!

Problemy z hasłem: bezpieczeństwo a łatwość użycia

Większość osób korzystających z narzędzi komunikacji zna odwieczny problem jej zabezpieczania: aby chronić swoje informacje w drodze do zamierzonego odbiorcy, wiadomość należy zabezpieczyć hasłem. Kto z nas przynajmniej raz nie zapomniał hasła lub użył tego samego do logowania na kilku kontach? Niestety – powoduje to zagrożenie bezpieczeństwa naszych danych.  Wielokrotna zmiana haseł może być męcząca dla użytkowników, w wyniku czego wiadomości są zazwyczaj przesyłane w postaci nieszyfrowanej.

Rozwiązanie? QUICK!

W Cryptshare ciężko pracowaliśmy nad odpowiednim rozwiązaniem. QUICK to nowa funkcja w aplikacji, dzięki której rozmowa między jej uczestnikami jest automatycznie zabezpieczana. Użytkownicy mogą aktywować QUICK w dowolnym momencie, bez pomocy administratora. Po aktywacji wysyłanie wiadomości nie wymaga już każdorazowego wpisywania i przekazywania hasła, dzięki czemu użytkownicy zaoszczędzają czas, a wszystkie wiadomości zostają zabezpieczone. Cała przyszła komunikacja między nimi jest automatycznie chroniona unikalnymi, jednorazowymi kluczami, ułatwiającymi użytkownikom swobodne korzystanie bez hasła.

Jak to działa? Podczas pierwszego transferu między dwoma uczestnikami konwersacji QUICK automatycznie generuje klucz wspólny. Służy on do tworzenia jednorazowych kluczy dla wszystkich przyszłych transferów, które szyfrują i odszyfrowują dane i pliki użyte w konwersacji. Odbiorcy stosują te klucze bez konieczności wprowadzania ich lub wymiany z nadawcą. W ten sposób cała przyszła komunikacja między nimi jest chroniona.

Przypadki użycia i zalety QUICK

QUICK zapewnia bezpieczeństwo wymiany danych w szerokim zakresie użycia. Zabezpieczając wszystkie przyszłe transfery, komunikacja maszyna-maszyna umożliwia regularną i nieograniczoną wymianę hasłami w ich zautomatyzowanych procesach. Dodatkowo po aktywacji QUICK zwiększa się wydajność oraz ścieżka audytu, gwarantując indywidualne klucze jednorazowe dla każdego transferu całkowicie niezależnie od użytkownika.

Ponieważ jego klucze wywodzą się z systemu, QUICK nie tylko zmienia myślenie pod względem użyteczności tego rozwiązania, ale także zwiększa ochronę przed atakami socjotechnicznymi: wszelkie dane osobowe, które osoby trzecie mogły zebrać na temat nadawcy w celu podjęcia prób uzyskania haseł przelewów, są po prostu bezużyteczne. QUICK chroni przed prostymi hasłami opartymi na danych osobowych, oferując złożone, zautomatyzowane hasła generowane przez system. Hasła te nie mogą być uzyskane za pomocą informacji o życiu osobistym użytkowników.

Odblokowanie potencjału danych

Umożliwiając stałe, bezpieczne połączenia, QUICK ułatwia szybszą i łatwiejszą wymianę wiadomości, a tym samym intensyfikuje komunikację: wszelkiego rodzaju dane mogą płynąć bez ograniczeń, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze. Użytkownik ma możliwość udostępniania danych i pracy z nimi w każdym miejscu.

Nie musisz już szukać skomplikowanych rozwiązań opartych na certyfikatach, teraz możesz udostępniać informacje bezpiecznie, samodzielnie i zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba – dzięki technologii Cryptshare QUICK.

 

Źródło: www.cryptshare.com

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie