Napięte terminy realizacji dostaw, usługi dostępne 24 godziny na dobę, nieprzerwana realizacja zamówień, zawsze działający telefon – tak wygląda obecna rzeczywistość. Coraz trudniej znaleźć organizację, która nie poddałaby się tendencji do konkurowania na rynku. Jednym z elementów przewagi konkurencyjnej i budowania silnej marki jest zdolność do zapewnienia ciągłości funkcjonowania niezależnie od zachodzących zdarzeń.
Tym właśnie wszystkim, którym zależy na zbudowaniu organizacji odpornej w przyjętym i znanym zakresie na ryzyka utraty zdolności funkcjonowania przychodzi z pomocą BCM oraz standard BS 25999 (ISO/PAS 56). Podejście umożliwiające zmodyfikowanie sposobu zarządzania organizacją uwzględniając krytyczność procesów jak i wymagania klientów w odniesieniu do niezawodności.
Osiągnięcie zadowalających efektów jest możliwe poprzez odpowiednie określenie parametrów procesów krytycznych, oszacowanie konsekwencji i zbudowanie polityki niezawodności. To wszystko przekłada się na plany ciągłości działania procesów krytycznych (BCP), a te na szczegółowe plany awaryjne (DRP) dla poszczególnych obszarów. Odpowiednie nadzorowanie zabezpieczeń oraz środków postępowania w przypadku wystąpienia incydentu daje kierownictwo większą pewność co do minimalizacji skutków i zachowania wizerunku marki wiarygodnej.
90" PBSG - Case study: wdrożenie BCM w Wiodącym Towarzystwie Ubezpieczeń
90" PBSG - Case study: wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania w Twoja SKOK
Projekt opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania zgodnie z normą ISO/IEC 22301. Przygotowanie Poczty Polskiej do certyfikacji na zgodność z ISO 22301.
Audyt zarządzania kryzysowego w spółkach Grupy EDF w Polsce czyli badanie skuteczności wdrożenia planu zarządzania kryzysowego, niezależnie od tego, czy kryzys ma postać wypadku w miejscu pracy, ataku medialnego czy katastrofy naturalnej.
Opracowanie Systemu Zarządzania Ciągłością Działania w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w oparciu o standardy BS 25999, PN-ISO/IEC 20000, PN-ISO/IEC 27001
Lider sektora finansowego PKO Bank Polski SA – pierwszą w Polsce organizacją z certyfikatem w zakresie zarządzania ciągłością działania wg BS 25999-2:2007.
90" PBSG - Case study: wdrożenie systemu zarządzania ciągłością działania w ENERGA Wytwarzanie S.A
Projekt w zakresie opracowania planów ciągłości działania krytycznych usług, opracowania planów awaryjnych, scenariuszy testowania tych planów oraz testowanie tych planów
PBSG zakończyła projekt doradczy dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie wdrożenia zarządzania ciągłością działania Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 w oparciu o BS 25999
Efektem naszych usług jest to, że w przypadku gdy organizacja nie może kontynuować działalności w podstawowej lokalizacji będzie ją mogła wznowić w lokalizacji zapasowej w minimalnym niezbędnym zakresie, zapewniającym przetrwanie organizacji, do czasu powrotu do lokalizacji podstawowej, a jeśli to nie jest możliwe, w czasie niezbędnym do odbudowania i uruchomienia nowego ośrodka podstawowego.
Usługa obejmuje wszystkie etapy procesu zarządzania ciągłością działania:
Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym serwis może działać poprawnie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. AkceptujęCzytaj więcej