Informacja o usłudze

Ciągłe monitorowanie jest nowoczesnym mechanizmem zarządzania informacją zwrotną używanym przez kierownictwo w ​​celu zapewnienia, że kontrole działają zgodnie z planem a transakcje są przetwarzane zgodnie w zaprojektowanym systemie. W tym celu wykorzystuje się zaawansowane rozwiązania informatyczne oparte na rozbudowanych bazach danych importowanych z różnych środowisk informatycznych danej organizacji.

Aktualnie ten sposób podejścia traktuje się jako element odpowiedzialności kierownictwa i stanowić ważny element struktury sterowania. Ciągły monitoring daje kierownictwu możliwość efektywnego zarządzania tymi obszarami kontroli, które są dla nich najważniejsze: wartości i wydajności.

Konsultanci PBSG na podstawie potrzeb zarządczych określonych z klientem przygotują zakres danych, które zaimportowane do wybranego środowiska (narzędzie IT) poddane zostaną analizie. Wyniki analiz posłużą na przygotowanie rekomendacji w zakresie optymalizacji przyjętych rozwiązań, a część z nich zostanie włączona do systemu stałego raportowania i powiadomień.

Ciągły monitoring jest okazją do zmiany tradycyjnego podejścia zarządów i właścicieli procesów do funkcji zarządzania i opiera się na efektywnym kształtowaniu ryzyka biznesowego i wartości organizacji.

Zakres usługi

 • Analiza potrzeb i wybór narzędzi IT pozwalających na opracowanie Systemu Ciągłego Monitorowania

 • Przygotowanie kart wyników

 • Przygotowanie wymagalnych raportów (obszarowe i transakcyjne)

 • Przygotowanie analiz (nadużyć i ryzyk regulacyjnych)

 • Identyfikacja kluczowych obszarów kontroli w których występują niedociągnięcia (ocena procesów zwalczania nadużyć finansowych) lub  są kluczowe dla kształtowania wartości i efektywności operacyjnej

 • Zaprojektowanie procedur i reguł monitringu

 • Integracja z systemem zarządzania ryzykiem i zgodnością

 • Opracowanie procedur i instrukcji wspierających czynności audytu wewnętrznego:

 • Zaprojektowanie zapytań, raportów, zestawień dla Audytu Wewnętrznego

 • Dostarczenie i wdrożenie rozwiązań IT do Systemu Ciągłego Monitorowania

 • Nadzorowanie ogólnej realizacji procesu i narzędzi wspomagających

 • Szkolenia

Napisz do nas

Adres email (wymagane)


Treść wiadomości

*

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest PBSG S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową PBSG S.A. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wpisz kod z obrazka


Szkolenia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych szkoleń:

Kliknij obrazek oby przejść do działu Szkolenia.

Webinaria

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne webinaria na życzenie.

Kliknij obrazek oby przejść do działu Webinaria.