IDEA – analiza danych

IDEA jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań informatycznych, wspomagających analizę nadużyć, na świecie. Pozwala na odtwarzanie i analizę danych z różnych systemów jednocześnie. Nie potrzeba do wyspecjalizowanej wiedzy IT, jak chociażby znajomości języka programowania czy strukturalnego języka zapytań baz danych.

idea1

Badanie IDEA, pozwala na:

  • Dogodne pobranie danych z różnych źródeł – bazy danych MS Access,  systemów ERP(Oracle, SAP), arkuszy kalkulacyjnych, plików PDF, dokumentów tekstowych oraz innych formatów.
  • Sprawne przeprowadzenie badania z zastosowaniem wszelkich niezbędnych do tego funkcji, tj.: zaawansowane filtrowanie danych, analiza statystyczna, prawo Benforda, próbkowanie, segregowanie danych,  tworzenie tabeli przestawnych, i nie tylko.
  • Przeprowadzanie testów skuteczności działań kontrolnych oraz wczesne wykrywanie podejrzanych zjawisk w operacjach.
  • Odtworzenie każdego zarejestrowanego ciągu czynności związanego z poszczególnym badaniem.
  • Ewidencjonowanie zmian dokonanych na pobranych z systemów bazach danych, co pozwala na uwiarygodnienie przeprowadzonych audytów.
  • Raportowanie wyników w różnych formatach i szablonach.
IDEA_DB
idea case ware

Najważniejsza funkcjonalność

Rozwiązanie to pozwala w szybki sposób opanować większość jego funkcjonalności w krótkim czasie. Przyjazny interfejs oraz duża moc obliczeniowa umożliwia wykonywanie analizy na dużych zbiorach danych, pochodzących z różnych systemów informatycznych.

Automatyzacja badania

Badanie skuteczności funkcjonujących w organizacji mechanizmów kontroli daje pewność, że operacje wykonywane z użyciem systemów są zgodne z ustalonymi regułami. Skrócenie czasu wychwycenia podejrzanych zdarzeń oraz możliwość analizy wielkich zbiorów informacji istotnie przyczynia się do o wiele bardziej efektywnej i skutecznej kontroli.

Revenue Assurance i IDEA CaseWare

Szczegółowa analiza jakości i kierunku przepływu danych ukazuje, że nawet niewielki błąd może spowodować utratę przychodów firmy

Czytaj więcej

Nasze usługi

W trakcie implementacji IDEA, pomożemy Państwu w zaprojektowaniu czynności wykonywanych w narzędziu, tak żeby działania audytowe były z łatwością realizowane z użyciem IDEA. W razie potrzeby wsparcia Państwa, przy opracowaniu charakteru i metody badawczej audytu, nasz zespół udziela wsparcia w analizie możliwości i potrzeb z zakresu przygotowania badań z użyciem IDEA.

null
Analiza JPK
Usługa realizowana wspólnie z kancelarią podatkową GWW. Pełna analiza techniczna i merytoryczna pliku JPK. Symulacja kontroli US.
Czytaj więcej >>
null
Revenue Assurance
Usługa to seria badań opartych na powiązaniu zagadnień dotyczących struktury organizacyjnej, procesów i technologii (systemów IT).
Czytaj więcej >>
null
Zarządzanie Jakością danych
Badanie kompletności, adekwatności i dokładności danych, porównanie danych z różnych źródeł, przypisywanie zależności, konsolidacja danych.
Czytaj więcej >>
null
e-kontrola
Usługa polega na pobraniu danych bezpośrednio z systemu informatycznego (np. finansowo-księgowego firmy i poddawaniu ich elektronicznej analizie
Czytaj więcej >>
null
Informatyka śledcza
Usługa zaawansowanych analiz danych oraz serii badań opartych na powiązaniu zagadnień dotyczących struktury, procesów i technologii (systemów IT).
Czytaj więcej >>

[J]ak [P]Przeprowadzić [K]ontrolę?

JPKinSight doskonałe narzędzie do weryfikacji Jednolitego Pliku Kontrolnego

Czytaj więcej