Chmura Krajowa jest dziś najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Celem organizacji jest przyspieszenie cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Cyfryzacja zwiększa tempo rozwoju, obniża koszty działania i zapewnia narzędzia, dzięki którym przedsiębiorstwa zwinnie wprowadzają innowacje, dostosowując produkty i usługi do szybko zmieniających się oczekiwań rynku. Aby organizacja mogła tak działać, potrzebuje dobrze przygotowanej i skutecznie przeprowadzonej cyfrowej transformacji.

Fakty i dane

Pełna nazwa

Pełna nazwa

Operator Chmury Krajowej

Branża

Branża

IT i nowe technologie

Usługi z oferty klienta

Usługi z oferty klienta

  • Ochrona danych
  • Zarządzanie Środowiskiem IT
Lokalizacje

Lokalizacje

Siedziba: Warszawa, przy ul. Grzybowskiej 62, 00-844 Warszawa

Czego oczekiwał klient?

Klient poszukiwał narzędzia, które wsparłoby proces zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji i ciągłości działania. Zdecydował się na roczną subskrypcję autorskiego narzędzia erisk, które automatyzuje proces zarządzania ryzykiem i minimalizuje straty poprzez lepsze zarządzanie informacjami. Wybór oprogramowania dostarczanego przez PBSG podyktowany był bogatym portfolio firmy, deklaracją kompleksowego wsparcia w zakresie testów i wdrożenia, a przede wszystkim wysokim stopniem zaawansowania i dostosowaniem samego narzędzia, które w pełni odpowiadało potrzebom organizacyjnym i biznesowym OChK.

Poznaj Operatora Chmury Krajowej

Co zrobiliśmy?

ZBADALIŚMY POTRZEBY

Sprawdziliśmy, jakie potrzeby ma organizacja i w których obszarach wymaga wsparcia. Następnie dostarczyliśmy roczną subskrypcję SAAS oprogramowania erisk dla modułów ryzyka, zdarzeń operacyjnych i raportów oraz opracowaliśmy koncepcję wdrożenia oprogramowania.

PRZYGOTOWALIŚMY ŚRODOWISKO TESTOWE

W pierwszej kolejności zajęliśmy się konfiguracją narzędzia w środowisku testowym, aby w pełni odpowiadało potrzebom organizacji i spełniało standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji. Następnie przystąpiliśmy do wdrożenia i implementacji danych.

WDROŻENIE PRODUKCYJNE

Po fazie testowej uruchomiliśmy erisk w środowisku produkcyjnym. Na tym etapie bardzo ważne było dostosowanie danych i samego narzędzia do standardów ciągłości działania ISO 22301 i ochrony danych osobowych. Opracowaliśmy również dedykowane e-raporty.

TRANSFER WIEDZY

W przypadku każdego oprogramowania niezwykle ważna jest wiedza, jak efektywnie można z niego korzystać, dlatego też przeprowadziliśmy niezbędne szkolenia. Szkolenia odbyły się na zakończenie każdego z etapów, tj. testowego i wdrożeniowego, i obejmowały tematykę zarządzania ryzykiem oraz obsługę narzędzia.

Jakie były rezultaty?

Projekt obejmował informatyzację zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem narzędzia erisk. Naszym zadaniem było nie tylko dostarczenie oprogramowania, ale także jego odpowiednia konfiguracja, przetestowanie i wdrożenie. Stawiamy na wzrost świadomości w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji i ciągłości działania, dlatego też oprócz abonamentu klient mógł liczyć na nasze pełne wsparcie oraz przeszkolenie pracowników, którzy mieli na co dzień z narzędzia korzystać.

Operatorowi Chmury Krajowej zależało na doradcach, którzy dostarczą wymagane oprogramowanie oraz zapewnią merytoryczne wsparcie. Uzyskane referencje są dowodem na to, że z powierzonego zadania konsultanci PBSG wywiązali się wzorowo i spełnili te oczekiwania.

Współpracę z konsultantami firmy PBSG oceniamy pozytywnie. Na każdym etapie realizacji umowy wykazują się profesjonalizmem, doświadczeniem i zaangażowaniem w dostosowaniu narzędzia do potrzeb OChK.
Adam Marczyński
Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Operator Chmury Krajowej

Sprawdź pozostałe Case Studies

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie