Kryzysu nie można uniknąć, można się tylko na niego dobrze przygotować

Ostatnie wydarzenia pokazały, iż kryzys nie omija również największych przedstawicieli branży, o czym głośno w mediach regionalnych oraz międzynarodowych. Wybuch w największym kompleksie chemicznym na świecie BASF w Ludwigshafen czy problemy techniczne w banku ING stanowią przykład sytuacji kryzysowych, które jednak powinny stać się podstawą głębszego zastanowienia nad naszym przygotowaniem na takie zdarzenia. 

Tych zdarzeń nie da się często uniknąć, lecz można być lepiej na nie przygotowanym. Szybsza pomoc poszkodowanym, sprawne poinformowanie pracowników i uruchomienie sztabów kryzysowych czy odpowiednia i kompletna komunikacja z mediami, społecznością lokalną czy rodzinami pracowników zaniepokojonych losem bliskich. Te reakcje możemy kontrolować, ale niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i posiadanie odpowiednich narzędzi wspierających.

Z tych względów należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

Posiadanie efektywnych, aktualnych i testowanych planów zarządzania kryzysowego – czytaj więcej 

Wsparcie procesu odpowiednimi narzędziami do zarządzania kryzysem i komunikacji kryzysowej (np. Sungard AssuranceNM, MetricStream BCM App).

Tworząc system zarzadzania kryzysowego należy mieć na uwadze, iż straty finansowe są nierzadko najmniej dotkliwym skutkiem kryzysu. Nieodpowiednio zarządzany kryzys może skutkować utratą życia i zdrowia pracowników lub reputacji, której nie da się odbudować tak szybko i łatwo jak elementów naszej infrastruktury.

Zarządzanie sytuacją kryzysową – Czytaj więcej  >

Sprawdź pozostałe Newsy

Zainteresowaliśmy Cię? Napisz do nas i porozmawiajmy o Twoim projekcie