Jak chronić energetykę w cyberprzestrzeni

Wiceprezes Zarządu PBSG w BiznesAlert: Jak chronić energetykę w cyberprzestrzeni. Jednym z sektorów gospodarki, odpowiadającym za świadczenie usług kluczowych w rozumieniu unijnej dyrektywy NIS jest energetyka. Zgodnie z załącznikiem II do tejże dyrektywy, jej zakresem objęci są szczególnie zarówno dostawcy energii elektrycznej, jak i operatorzy systemu dystrybucyjnego oraz przesyłowego

Jednym z sektorów gospodarki, odpowiadającym za świadczenie usług kluczowych w rozumieniu unijnej dyrektywy NIS jest energetyka. Zgodnie z załącznikiem II do tejże dyrektywy, jej zakresem objęci są szczególnie zarówno dostawcy energii elektrycznej, jak i operatorzy systemu dystrybucyjnego oraz przesyłowego – mówi portalowi BiznesAlert.pl Marcin Rojszczak, wiceprezes firmy PBSG.

Biorąc pod uwagę znaczenie dostaw energii dla prawidłowego funkcjonowania praktycznie wszystkich gałęzi gospodarki, wrażliwość sieci ICS/SCADA oraz potencjalne ryzyka związane z próbami ataku na tego typu sieci (na przykład niedawne incydenty na Ukrainie), sektor energetyczny wydaje się bez wątpienia jednym z kluczowych w zakresie wprowadzenia regulacji podnoszących poziom bezpieczeństwa IT.

CAŁY ARTUKUŁ NA STRONIE BIZNESALERT.PL