Debata Forum Cybersecurity
Nowa Era Zarządzania Ryzykiem: Standardy, Regulacje i Technologie w Służbie Cyberbezpieczeństwa
Partnerzy Forum Cybersecurity
Zapraszamy na wyjątkową debatę „Nowa Era Zarządzania Ryzykiem: Standardy, Regulacje i Technologie w Służbie Cyberbezpieczeństwa”, która odbędzie się w ramach inicjatywy Forum Cybersecurity. Wydarzenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem, cyberbezpieczeństwo oraz zgodność z regulacjami, a także dla wszystkich, którzy chcą poznać najnowsze trendy i wyzwania w obszarze bezpieczeństwa informacji.
O Debacie Forum Cybersecurity
Podczas debaty, specjaliści i praktycy z różnych branż przedstawią nowoczesne podejścia do zarządzania ryzykiem w kontekście standardów ISO 27001, wymogów NIS2 i DORA oraz innych regulacji, które mają kluczowy wpływ na cyberbezpieczeństwo organizacji. Eksperci omówią, jak wdrażanie standardów i technologii może wspierać organizacje w skutecznej ochronie przed rosnącymi zagrożeniami i ryzykiem operacyjnym. Dyskusje będą dotyczyć zarówno standardów, jak i technologii wspierających procesy zarządzania ryzykiem oraz automatyzacji, które umożliwiają szybszą identyfikację i ocenę zagrożeń.
Kiedy i gdzie?
Data 12.12.2024 godzina 10.00
Coroczna debata w ramach inicjatywy „Forum Cybersecurity”
Online
Nagranie z profesjonalnego studia nagrań.
Koszt
Dostęp do debaty jest bezpłatny.
Poznaj naszych ekspertów
Absolwent studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ukończył dwa kierunki studiów odpowiednio na kierunku Automatyka i Robotyka, gdzie uzyskała tytuł inżyniera w specjalności sterowniki i systemy sterowania, a następnie na kierunku Informatyka w specjalności bazy danych, sieci i systemy komputerowe gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera z wynikiem bardzo dobrym. Ukończył studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w dyscyplinie Informatyka techniczna – praca doktorska: Implementacja algorytmów synchronizacji urządzeń sieciowych SDN (ang. Software Defined Network, SDN) – uzyskała tytuł doktora inżyniera. Jego zainteresowania naukowe obejmują sieci komputerowe programowalne SDN, cyberbezpieczeństwo, systemy komputerowe. Jest ekspertem z zakresu sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa, pełni funkcję z-cy dyrektora Centrum Cyberbezpieczeństwa, CISO Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jest posiadaczem certyfikatu „Zarządzania Cyberbezpieczeństwem – Menedżer” wydanego przez PTI. Jest wykładowcą uczelni wyższych tj. Politechnika Śląska, Akademia PJATK, Akademia WSB. Prowadzi zajęcia na studiach MBA, na studiach podyplomowych CYBER SCIENCE Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych. Z racji swojego wykształcenia jest ekspertem w systemach IT i OT. Jest ekspertem NCBiR w dyscyplinie Informatyka, jest członkiem PTI (Polskiego Towarzystwa Informatycznego). Jest członkiem ISSA Polska. Jest audytorem wiodącym systemu zarządzania bezpieczeństwem ISO 27001, systemy zarządzania ciągłością działania ISO 22301. Posiada certyfikaty zarządzania PRINCE2, ITIL, AgilePM. Jest autorem publikacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Aktywnie buduje i wdraża rozwiązania SOC w kontekście zamian i wymagań ustawy KSC i NIS 2.
Koordynator Funkcji Zgodności (Compliance Officer).
Odpowiedzialny w zakresie zarządzania ryzykiem strategicznym, operacyjnym oraz płynności. Sprawuje nadzór nad zgodnością wewnętrznych regulacji, projektów, rozwiązań i produktów w zakresie zgodności z przepisami bezpieczeństwa, w tym: kwestie ochrony osób i mienia, ochrony informacji prawnie chronionych (tajemnica bankowa, tajemnica skarbowa, tajemnica przedsiębiorstwa) oraz ciągłości działania na poziomie zarządzania awaryjnego i kryzysowego.
Doświadczony menedżer ds. zarządzania ryzykiem z bogatym doświadczeniem w sektorze finansowym. Obecnie Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Ryzyka w Krajowej Izbie Rozliczeniowej SA, gdzie odpowiada za utrzymanie i rozwój systemu zarządzania ryzykiem, specjalizując się w zakresie ryzyka IT oraz wdrożeń w obszarze zgodności z przepisami.
Od ponad 20 lat związany z sektorem finansowym, z czego ponad 10 lat jako menedżer w obszarze bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. Kierownik licznych projektów wdrożeniowych w zakresie regulacyjnym dotyczących bezpieczeństwa, zgodności oraz stosowania środków bezpieczeństwa finansowego w instytucjach rynku finansowego.
Ekspert w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem informacji i ryzykiem z doświadczeniem w sektorach: public, finansowym oraz CUW ICT wspierających obszar infrastruktury krytycznej. Wiele lat doświadczenia we wdrażaniu i audycie systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwem i ciągłością działania (audytor wiodący ISO/IEC 27001:2022).
Certyfikowany Pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa usług kluczowych, a także Oficer ds. Compliance, AML i sankcji. Ekspert w dziedzinie komunikacji i zarządzania informacją. Doświadczenie dydaktyczne (Akademia Obrony Narodowej). Członek CSO Council.
Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Certyfikowana audytorka wewnętrzna (CIA), aktywnie realizująca zadania audytu wewnętrznego w spółkach giełdowych. Od kilku lat pełni rolę Group Internal Audit Manager w Grupie Kapitałowej Ferro. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu i utrzymywaniu systemów zarządzania opartych o wymagania norm ISO, a także w zakresie mapowania i optymalizacji procesów biznesowych oraz szeroko pojętego zarządzania procesowego. Specjalizuje się w obszarze zarządzania ryzykiem zgodnie z wytycznymi norm ISO 27001 i ISO 31000 oraz standardu COSOII. Nieustannie rozwija kompetencje i wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa informacji i aktywnie wspiera, m.in. poprzez audyty wewnętrzne, rozwój i doskonalenie tych obszarów.
Moderator debaty
AGENDA DEBATY
- Cześć I – Zarządzanie ryzykiem w kontekście ISO 27001
- Część II – Ocena i minimalizacja ryzyka zgodnie z NIS2
- Część III – Implementacja zarządzania ryzykiem w ramach DORA
- Część IV – Skuteczność polityk bezpieczeństwa w zarządzaniu ryzykiem
- Część V – Wdrożenie i monitorowanie strategii ciągłości działania
- Część VI – Technologie wspierające zarządzanie ryzykiem
JAK ZAPEWNIĆ SOBIE UDZIAŁ?
W pierwszym kroku wypełnij formularz rejestracyjny, aby zgłosić chęć otrzymania dostępu do debaty. Link do debaty wyślemy mailem do 11.12.2024. Udział jest całkowicie bezpłatny.
FORMULARZ REJESTRACYJNY
Nie zwlekaj – liczba miejsc jest ograniczona.
Dla kogo?
Debata skierowana jest do:
- specjalistów ds. zarządzania ryzykiem i compliance,
- menedżerów bezpieczeństwa informacji oraz cyberbezpieczeństwa,
- liderów technologicznych i operacyjnych z sektora finansowego, publicznego oraz infrastruktury krytycznej,
- organizacji rozpoczynających wdrażanie ISO 27001, NIS2 czy DORA,
- wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w zarządzaniu ryzykiem.
Ile kosztuje?
Udział w debacie Forum Cybersecurity jest całkowicie bezpłatny. To inicjatywa PBSG w zakresie promowania i wdrażania najlepszych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa, która narodziła się z przekonania, że dostęp do rzetelnych informacji i platformy do dyskusji jest kluczowy dla budowy bezpiecznej cyberprzestrzeni.
Informacje organizacyjne
Spotkania warsztatowe będą odbywać się on-line z użyciem udostępnionych przez PBSG informacji. Nie będzie wymagana instalacja żadnego dodatkowego oprogramowania na Państwa komputerach – stosowana przez nas technologia umożliwia uczestnictwo za pośrednictwem dowolnej przeglądarki.
Warsztaty realizowane są zgodnie z Księgą Standardów jakości usług szkoleniowych.
Poza tym:
- Możliwość poznania gotowych i praktycznych rozwiązań w zakresie Cyberbezpieczeństwa.
- 0,00 PLN za uczestnictwo.
- Materiały webianaryjne, jeśli takowe zostaną przygotowane.
- Każde ze szkoleń zostanie przeprowadzone przez naszych specjalistów „na żywo” w formie wideo.
- Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia rejestracji bez podania przyczyny (ilość miejsc jest ograniczona).