Co oferujemy?

W obliczu zbliżającego się terminu 17 października 2024 r., kiedy to Dyrektywa NIS2 zacznie obowiązywać w prawodawstwie polskim, staje się kluczowym pytaniem: Czy Twoja organizacja jest odpowiednio przygotowana do tej zmiany? Dyrektywa NIS2 jest przełomowym krokiem w kierunku zabezpieczenia sieci oraz systemów informatycznych na terenie Europy, a my jesteśmy tutaj, aby zapewnić, że Twoja firma będzie na ten moment gotowa.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w adaptacji do wymogów Dyrektywy NIS2, podnosząc jednocześnie ogólny poziom cyberbezpieczeństwa w Twojej organizacji. Dzięki współpracy z operatorami usług na co dzień, gwarantujemy nie tylko wysoką jakość naszych usług, ale także niezawodność w zakresie wdrażania nowych standardów.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i przygotuj się na NIS2. Dzięki naszemu wsparciu, Twoja organizacja nie tylko spełni wszelkie wymogi prawne, ale także zyska na bezpieczeństwie i niezawodności. Nie czekaj, zadbaj o przyszłość swojej firmy już dziś!

Twoja ścieżka do zgodności z Dyrektywą NIS2

Jak działamy?

Audyt zerowy

1. Audyt zerowy

Punktem wyjścia jest audyt, którego celem jest analiza i ocena stanu rzeczywistego w odniesieniu do NIS 2. Korzystamy tu z wytycznych dyrektywy oraz międzynarodowych standardów ISO 19011, 27001, 22301 oraz dobrych praktyk COBIT. Sprawdzimy m.in. zdolności techniczno-organizacyjne, sposób administrowania usługą i systemem informacyjnym, modele łączności i szacowania ryzyka, a także zarządzanie bezpieczeństwem informacji i ciągłością działania. Na koniec zaprezentujemy raport z audytu zawierający wnioski, stwierdzone niezgodności oraz rekomendacje.

Szacowanie ryzyka

2. Szacowanie ryzyka

Etap ten przeprowadzimy zgodnie z metodologicznymi założeniami międzynarodowych standardów ISO 31000 i ISO 27005. Kluczowa jest tu identyfikacja krytycznych obszarów, dlatego też dokładnie i rzetelnie przyjrzymy się stosowanej metodologii analizy ryzyka. Ocenimy proces szacowania ryzyka, a także przeanalizujemy plany postępowania z ryzykiem nieakceptowalnym. Co ważne, możesz tu dokonać analizy szacowania ryzyka samodzielnie lub skorzystać z naszego wsparcia eksperckiego. Wynikiem naszej pracy będzie raport z szacowania ryzyka z opisem stwierdzonych ryzyk i zagrożeń.

Opracowanie dokumentacji

3. Opracowanie dokumentacji

Przygotujemy dokumentację zgodną z wymaganiami NIS 2, dotyczącą cyberbezpieczeństwa systemu informacyjnego i infrastruktury wykorzystywanych do świadczenia usług. W pierwszej kolejności opracujemy wykaz obowiązkowej dokumentacji, a w drugiej – przeanalizujemy obecną i stosownie ją zaktualizujemy. Skupimy się na tym, aby dokumenty i procedury były ujednolicone, przejrzyste i spójne. Biurokrację ograniczamy do minimum, zatem możesz być pewny, że otrzymasz praktyczną dokumentację, która będzie dopasowana do specyfiki Twojej organizacji.

Szkolenia

4. Szkolenia

Przeszkolimy Twój personel z zakresu krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Zadbamy o to, aby nabył wymaganych umiejętności i był wyczulony na możliwe zagrożenia. Wskażemy ryzyka dla systemu informacyjnego wykorzystywanego do świadczenia usługi oraz opiszemy najlepsze strategie zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi. Pokażemy, jak zarządzać cyberbezpieczeństwem usługi i incydentami. Przedstawimy również, jaka grozi odpowiedzialność karna i administracyjna za niedopełnienie obowiązków wynikających z NIS 2. Na koniec szkolenia każdy pracownik otrzyma stosowny certyfikat.

Wsparcie konsultingowe (opcjonalnie)

5. Wsparcie konsultingowe (opcjonalnie)

Zainteresowanym oferujemy wsparcie dotyczące spełnienia dyrektywy NIS 2. Dzięki temu zyskasz jeszcze większą gwarancję, że Twoja organizacja jest gotowa na NIS 2. Proponujemy tutaj warsztaty, szkolenia i analizy, których rezultatem będzie raport z audytu, weryfikujący przeprowadzone prace.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie! Wypełnij formularz

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie

Bogate doświadczenie z zakresu audytów cyberbezpieczeństwa nasz zespół zdobywał na przestrzeni wielu lat.
Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Przeprowadzamy audyty cyberbezpieczeństwa uwzględniając specyfikę Twojej organizacji i jej kontekst rynkowy.
Dogodne warunki

Dogodne warunki

Dostosowujemy zakres i harmonogram audytu cyberbezpieczeństwa do Twoich możliwości budżetowych i ram czasowych.
Solidność i wiarygodność

Solidność i wiarygodność

Mamy na koncie setki wieloletnich, zadowolonych klientów i prestiżowe referencje w zakresie audytów zgodności z ustawą o KSC.

Jak pomogliśmy klientom?

Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj, z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.

Zaufali nam

Najczęściej zadawane pytania o NIS2: