Co oferujemy?
Oferujemy Diagnozę Cyberbezpieczeństwa w ramach programu Cyfrowa Gmina. Przeprowadzimy audyt, który pozwoli ocenić stan Cyberbezpieczeństwa Twojej jednostki samorządowej. Zidentyfikujemy, przeanalizujemy i ocenimy ryzyka, które mają lub mogą mieć niekorzystny wpływ na cyberbezpieczeństwo Twojej organizacji. Mamy niezbędne narzędzia i wiedzę, aby sprawdzić, czy Twoja Gmina wykazuje wymaganą odporność na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność przetwarzanych danych.
Przeszkolimy Twój zespół, dzięki szkoleniom podniesiemy świadomość Twoich pracowników, w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zapoznamy ich z zagrożeniami oraz procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanych danych i informacji.
Wspieramy rozwój cyfrowych instytucji samorządowych oraz zwiększenie ich Cyberbezpieczeństwa, dlatego oferujemy wszechstronne doradztwo dla Gmin, w tym również wdrożenie KSC wraz z dokumentacją zgodną z wymaganiami rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI) dla instytucji publicznych. Każdy projekt dostosujemy do Twoich potrzeb i już stosowanych procedur w Twojej organizacji.
Skorzystaj z naszego doświadczenia i podnieś standardy Cyberbezpieczeństwa w Twojej gminie.
Jak działamy?
1. Audyt Cyberbezpieczeństwa
Zbierzemy dane, przeanalizujemy i ocenimy stan rzeczywisty bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz ogólnych standardów Cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do wymagań określonych w formularzu Diagnozy Cyberbezpieczeństwa Gminy. Zastosujemy zarówno analizę dokumentacji, obserwację procesu, jak i wywiady. Na koniec zaprezentujemy wnioski i wskażemy niezgodności z wymaganiami, rekomendację i zakres niezbędnych zmian organizacyjno-technicznych.
2. Analiza wpływu i szacowanie ryzyka
Określimy zagrożenia dla procesów organizacji oraz ocenimy, które z nich mogą wywrzeć na nią najbardziej negatywny wpływ i jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Zdefiniujemy stopień podatności Twojej organizacji na zagrożenia oraz określimy, które zasoby i elementy infrastruktury są kluczowe dla jej funkcjonowania. Na tej podstawie ustalimy listę działań mających na celu zabezpieczenie Twojego Urzędu Gminy.
3. Raport z audytu i analizy ryzyka
Opracujemy dla Ciebie kompletny raport z audytu, następnie dostarczymy go zgodnie z ustalonym sposobem dystrybucji.Na podstawie zebranych danych i informacji przygotujemy dla Twojej organizacji rekomendacje. Podpowiemy kierunek działań dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Twoim Urzędzie Gminy oraz zaproponujemy jak zracjonalizować wydatki na bezpieczeństwo informacji.
Chcemy, aby Twoja organizacja zyskała praktyczne wskazówki, dlatego też raport będzie przygotowany w przyjaznej formie, dodatkowo nasi konsultanci i audytorzy są do Twojej dyspozycji.
4. Szkolenia i warsztaty Cyfrowa Gmina
Zapewniamy szkolenia i warsztaty niezbędne do prawidłowego zrozumienia istoty Cyberbezpieczeństwa i analizy ryzyk. Dzięki temu pracownicy Twojego Urzędu Gminy nabędą praktyczną wiedzę, jak zapewnić wymagany poziomu bezpieczeństwa świadczonej.
Szkolenia w ramach programu Cyfrowa Gmina organizowane są wyłącznie w trybie zamkniętym dla wskazanej grupy Twoich pracowników. Każdy uczestnik szkolenia na koniec otrzyma certyfikat oraz materiały dydaktyczne. Sprawdź program szkolenia zamkniętego: Szkolenie Cyfrowa Gmina.
Chcesz otrzymać wycenę usługi Diagnoza Cyberbezpieczeństwa w ramach programu Cyfrowa Gmina? Wypełnij formularz!
Co jeszcze oferujemy?
Wspieramy Cyberbezpieczeństwo Urzędów Gmin i rozwój cyfrowych instytucji, dlatego oferujemy wszechstronne doradztwo dla Urzędów Gmin, w tym również wdrożenie KSC wraz z dokumentacją zgodną z wymaganiami rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI) dla instytucji publicznych. Sprawdź ofertę na inne usługi związane z Cyberbezpieczeństwem.
Szkolenie zamknięte Cyfrowa Gmina
Poznaj zakres usługiAudyt KRI
Poznaj zakres usługiWdrożenie cyberbezpieczeństwa
Poznaj zakres usługiAnaliza ryzyka cyberbezpieczeństwa
Poznaj zakres usługiAudyt cyberbezpieczeństwa
Poznaj zakres usługiAudyt podatności
Poznaj zakres usługiZarządzanie incydentami
Poznaj zakres usługiDoradztwo cyberbezpieczeństwa
Poznaj zakres usługiDlaczego my?
Wiedza i doświadczenie
Usługi szyte na miarę
Dogodne warunki
Biznesowe podejście
Jak pomogliśmy klientom?
Poznaj opisy przykładów wdrożeń, które zrealizowaliśmy. Odkryj, z jakimi wyzwaniami borykały się organizację i jakie korzyści osiągnęły dzięki naszym usługą.
Zaufali nam
Dowiedz się więcej
Dla kogo jest Program Cyfrowa Gmina 2021?
Cyfrowa Gmina jest konkursem grantowym, który jest skierowany do wszystkich polskich gmin. Środki uzyskane przez Urzędy Gmin w ramach programu mogą zostać przeznaczone na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu komputerowego dla jednostek podległych, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie JST w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia.
Jak wypełnić wniosek Cyfrowa Gmina?
Wniosek o przyznanie Grantu należy wypełnić za pomocą Generatora Wniosków Grantowych (GWG), zamieszczonego na stronie: https://cyfrowa-gmina.p.lodz.pl/
Program Cyfrowa Gmina - co można kupić?
Środki finansowe z programu Cyfrowa Gmina można otrzymać na wydatki związane z:
- Cyfryzacja biur / jednostek publicznych / jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania.
- Zakup sprzętu IT dla:
- szkół i placówek specjalnych (dostosowanego do potrzeb) w tym przekazanie przez szkoły sprzętu dla dzieci z rodzin po PGR,
o domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej. - szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych.
- szkół i placówek specjalnych (dostosowanego do potrzeb) w tym przekazanie przez szkoły sprzętu dla dzieci z rodzin po PGR,
- Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych – minimum 30% środków z grantu.
Do wydatków kwalifikowanych w ramach programu Cyfrowa Gmina zalicza się:
- Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz rzeczowe aktywa niestanowiące środków trwałych: środki trwałe oraz sprzęt informatyczny[1] niezbędny do cyfryzacji JST oraz jednostek podległych i nadzorowanych (np. szkół, z wyłączeniem POZ), w tym realizacji e-usług, pracy i edukacji zdanej, zdalnej obsługi mieszkańców np. strony www oraz BIP w tym: zakup i dostawa sprzętu informatycznego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami np. stacje robocze, skanery, signature pady, czytniki e-dowodu, słuchawki z mikrofonem, firewalle, routery i inny sprzęt sieciowy w celu poprawy Cyberbezpieczeństwo.
- Wartości niematerialne i prawne, w tym:
- Oprogramowanie biurowe:
- umożliwiające pracę, naukę zdalną (np. współdzielenie dokumentów, budowanie i przydzielanie list zadań, komunikatory),
- związane z komunikacją online: wymiana plików, prowadzenie telekonferencji, transmisji, w tym systemy do zdalnej obsługi mieszkańców,
- umożliwiające korzystanie z podpisów elektronicznych,
- spomagające cyberbezpieczeństwo w JST.
- Kwalifikowany jest zakup, dostawa oraz ubezpieczenie środków trwałych, rzeczowych aktywów niestanowiących środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
3. Usługi zewnętrzne dotyczące analiz, ekspertyz i doradztwa:
- diagnoza Cyberbezpieczeństwa JST – wydatek obligatoryjny,
- usługi doradcze – np. wsparcie w zakresie przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, oceny zapotrzebowania JST w zakresie wydatków w ramach grantu – na ten wydatek możliwe jest przeznaczenie do 5 % wartości przyznanego grantu.
4. Pozostałe usługi:
- inne usługi z zakresu Cyberbezpieczeństwa,
- usługi szkoleniowe,
- usługi informatyczne, w zakresie wdrożenia, konserwacji i serwisu sprzętu informatycznego oraz oprogramowania,
- usługi dostępu do chmury obliczeniowej,
- usługi migracji danych do chmury obliczeniowej.
Szkolenie cyfrowa gmina – program i cena
PBSG opracowało dedykowany program szkolenia zamkniętego dla Urzędów Gmin w ramach programu Cyfrowa Gmina. Program oraz cenę szkolenia możesz sprawdzić tutaj: Szkolenie z obszaru cyberbezpieczeństwa w ramach programu Cyfrowa Gmina
Audyt KRI w ramach programu Cyfrowa Gmina
W ramach programu Cyfrowa Gmina możemy przeprowadzić audyt KRI, który sprawdzi bezpieczeństwo informacji i systemów informatycznych. Sprawdzimy, czy Twój system zarządzania informacją spełnia wymagania normy ISO/IEC 27001. Rezultatem naszej pracy będzie raport wraz z rekomendacjami. Zapewniamy, że przekazane wnioski i wskazówki będą zgodne ze specyfikacją i dziedziną, w której działasz, a rozwiązania dostosujemy do posiadanych już standardów i procedur. Szczegóły usługi Audyt KRI możesz sprawdzić tutaj: Audyt KRI.
Cyfrowa Gmina lista gmin uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie
Lista gmin uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie w programie Cyfrowa Gmina dostępna jest tutaj: https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina
Ile kosztuje Diagnoza Cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy?
Przygotowaliśmy dedykowaną ofertę dla Urzędów Gmin na Diagnozę Cyberbezpieczeństwa JST. Wypełnij formularz a otrzymasz szczegółowy zakres wraz z wyceną. Kliknij tutaj i przejdź do formularza.
Ile trwa audyt Cyberbezpieczeństwa w ramach programu Cyfrowa Gmina?
Audyt Cyberbezpieczeństwa trwa zazwyczaj do kilku tygodni. Bierzemy pod uwagę Twoje wymagania i terminy, dlatego harmonogram audytu dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Twojego Urzędu Gminy i opracowujemy go wspólnie z Tobą.
Korzyści z wykonania audytu Cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy
Sprawdzisz poziom Cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy
Poprzez wykonanie audytu sprawdzisz poziom bezpieczeństwa zastosowany w Twojej firmie. Audyt odpowie na pytanie czy Twoja firma jest gotowa do wdrożenia zgodności z ustawą o KSC.
Dostosowanie do wymagań prawnych
W wyniku audytu sprawdzisz poziom bezpieczeństwa. Będziesz mógł wprowadzić niezbędne poprawki, aby spełnić wymagania prawne w obszarze Cyberbezpieczeństwa.
Wzrost świadomości
Audyt odpowie na Twoje pytania czy można zrobić coś lepiej. Wskaże luki, pomoże na zdefiniowanie systemów, które mogą okazać się zagrożone podczas cyberataku na Twój Urząd Gminy.