31.03.2020

12:00

COVID-19 – Jak zarządzać organizacją w dobie globalnego kryzysu

Pandemia koronawirusa (COVID-19) rozprzestrzenia się na całym świecie i wpływa na całą gospodarkę. Każdego dnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) publikuje aktualne dane na temat liczby zachorowań i przypadków śmiertelnych, które rosną w zatrważającym tempie.
  • Jak w tak trudnej sytuacji zadbać o swój biznes?
  • Co powinniśmy zrobić, aby zachować ciągłość działania organizacji?
  • Na co zwrócić uwagę, aby minimalizować negatywne skutki tej sytuacji?

Webinar: COVID-19, czyli zarządzanie w dobie kryzysu

Zapraszamy na nasze webinarium, podczas którego zmierzymy się z tematyką COVID-19, poruszając praktyczne aspekty zarządzania kryzysowego. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia projektowe w zakresie systemów zarządzania ciągłością działania i zarządzania kryzysowego, podpowiemy na co należy zwrócić uwagę, aby uniknąć powielania błędów innych. Podczas webinarium poruszymy zagadnienia tj.
  • Kryzys – czy to już?
  • Rola Sztabu Kryzysowego.
  • Ocena bieżącej sytuacji oraz możliwych scenariuszy rozwoju podstawą podejmowania decyzji.
  • Ocena krytyczności procesów i usług oraz określenie i zapewnienie zasobów niezbędnych do utrzymania/wznowienia działania organizacji na minimalnym akceptowalnym poziomie.
  • Komunikacja kryzysowa kluczowym mechanizmem minimalizacji skutków kryzysu.
  • O czym warto pamiętać wdrażając strategie ciągłości działania i mechanizmy w kolejnych fazach rozwoju sytuacji kryzysowej np. zapewnienie warunków i zasad pracy zdalnej, zapewnienie narzędzi teleinformatycznych, zabezpieczenie dostępności usług świadczonych przez dostawców i podwykonawców, przegląd zapisów umów z klientami i dostawcami, zabezpieczenie zasobów na niepewną przyszłość.
Stadium rozwoju epidemii COVID-19 skutkuje bardzo niepewną  sytuacją gospodarczą. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć – kiedy wrócimy do normalnego funkcjonowania oraz czy nie będziemy zmuszeni już jesienią zmierzyć się z drugą falą zagrożenia, co niestety prognozują wirusolodzy. Dlatego też każda organizacja powinna jak najszybciej przygotować i wdrożyć plan działania i procedury zarządzania kryzysowego na wypadek pandemii.
Zapisz się już dziś i weź udział w naszym webinarium,
aby zwiększyć szanse na przetrwanie swojej organizacji w dobie globalnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.