Kontrola trzeźwości w zakładzie pracy

Kiedy pracodawca może przeprowadzić badanie trzeźwości pracowników? Pracodawca nie może zmusić pracownika do poddania się badaniu trzeźwości. Badanie takie, co do zasady, może być przeprowadzone jedynie za zgodą pracownika lub na jego żądanie. Niemniej, w myśl art. 17 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w sytuacji, gdy…